AppleSpravodajstvo

Nová generácia iPhonov príde so značne väčšou batériou, tvrdí renomovaný analytik

Len niekoľko týždňov potom, čo sa na svetlo sveta dostali informácie o podpore reverzného nabíjania novou generáciou iPhonov, prichádzajú na povrch ďalšie informácie, ktoré sa opäť týkajú batérie a výdrže smartfónu. Renomovaný technologický analytik Ming-Chi Kuo totižto najnovšie vydal správu o tom, že táto funkcia reverzného nabíjania bude sprevádzaná najmä oveľa väčšou batériou oproti predošlej generácií smartfónov od nakusnutého jablka. Ako prvý prišiel s informáciami zahraničný portál Apple Insider.

Batéria môže narásť až o 25 percent

Podľa odhadov spomínaného analytika je možné, že nástupca smartfónu iPhone XS príde s batériou, ktorej kapacita narastie o 20-25 percent. Pri väčšom modeli, iPhone XS Max, by bol kapacitný nárast o čosi menší a to 10 až 15 percent. Za nárastom batérie bude zrejme stáť práve nový OLED displej, ktorý oproti predošlej generácií zaberá o čosi menej miesta. Zariadenia by pritom nemali narásť do žiadneho smeru.

Najlacnejší model nárast príliš nepocíti

Čo sa týka novej generácie najlacnejšieho modelu iPhone XR, tam príliš veľký nárast očakávať nemôžme. Podľa analytika kapacita batérie narastie, no iba o markantných 5 percent, či dokonca menej.

Samozrejme, väčšina informácií je založená iba na predpokladoch a odhadoch technologických analytikov. Aj v tomto prípade ide len o odhad, no do úvahy treba vziať aj fakt, že Ming-Chi Kuo patrí v oblasti spoločnosti Apple medzi naozaj dôveryhodný zdroj.

Tip pre vás  Vedci poukazujú na spojitosť infekcie a vzniku duševných porúch u detí a dospievajúcich

Všetky informácie o ďalšej generácií iPhonov od spoločnosti Apple nájdeš v jednom z našich predošlých článkov.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (vlastný)

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tagy
Close
Close