SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Intel predstavil nové integrované grafické čipy, ktoré uvidíme v novej generáciu procesorov Intel Core

Pravdepodobne ste v súvislosti so spoločnosťou Intel nečakali informácie o integrovaných grafických kartách, ktoré zväčša nijako neohurujú, no novo-predstavená 11. generácia integrovaných grafík od spoločnosti Intel je naozaj impozantná a konečne ju môžeme zaradiť medzi grafiku, ktorá naozaj čo-to zvládne. 

Tešiť sa môžeme na vyšší výkon, ako v hrách tak aj pri práci

Intel predstavil svoju novú integrovanú grafiku Gen11 na akcii Architecture Day s ktorou konečne pokoril pomyselnú výkonnostnú hranicu 1 teraflops, najmä vďaka 64 výkonnostným jednotkám (EU). Pre porovnanie s Intel grafikou Gen9 ktorá má iba 24 EU z čoho vyplýva viac ako dvojnásobné zvýšenie výkonu.

Intel hovorí, že používatelia môžu očakávať dvojnásobný výpočtový výkon v porovnaní s integrovanou grafickou kartou Intel Gen9 a to by znamenalo , že by hry mali byť plynulejšie a viac realistické, najmä ak Gen11 bude využívať technológiu Intel Adaptive Sync na vyhladzovanie snímkov pri hrách, podobne ako AMD FreeSync alebo Nvidia G-Sync. Intel taktiež v súvislosti s 11. generáciou spomenul podporu 4K video streamu alebo tvorbu 8K obsahu.

Prvé CPU s novou grafikou uvidíme už čoskoro

Nebudeme musieť čakať dlho, kým sa objaví integrovaná grafika Gen11, keďže Intel ju plánuje prvýkrát predstaviť v ich procesore založenom na 10nm začiatkom roku 2019! Na akcií Architecture Day Intel opäť potvrdil svoje plány s vytvorením vlastnej grafickej karty (PCIe), čo by mal stihnúť do roku 2020.

Zdroj: techradar.com , úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close