SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Intel predstavil nové integrované grafické čipy, ktoré uvidíme v novej generáciu procesorov Intel Core

Pravdepodobne ste v súvislosti so spoločnosťou Intel nečakali informácie o integrovaných grafických kartách, ktoré zväčša nijako neohurujú, no novo-predstavená 11. generácia integrovaných grafík od spoločnosti Intel je naozaj impozantná a konečne ju môžeme zaradiť medzi grafiku, ktorá naozaj čo-to zvládne. 

Tešiť sa môžeme na vyšší výkon, ako v hrách tak aj pri práci

Intel predstavil svoju novú integrovanú grafiku Gen11 na akcii Architecture Day s ktorou konečne pokoril pomyselnú výkonnostnú hranicu 1 teraflops, najmä vďaka 64 výkonnostným jednotkám (EU). Pre porovnanie s Intel grafikou Gen9 ktorá má iba 24 EU z čoho vyplýva viac ako dvojnásobné zvýšenie výkonu.

Intel hovorí, že používatelia môžu očakávať dvojnásobný výpočtový výkon v porovnaní s integrovanou grafickou kartou Intel Gen9 a to by znamenalo , že by hry mali byť plynulejšie a viac realistické, najmä ak Gen11 bude využívať technológiu Intel Adaptive Sync na vyhladzovanie snímkov pri hrách, podobne ako AMD FreeSync alebo Nvidia G-Sync. Intel taktiež v súvislosti s 11. generáciou spomenul podporu 4K video streamu alebo tvorbu 8K obsahu.

Prvé CPU s novou grafikou uvidíme už čoskoro

Nebudeme musieť čakať dlho, kým sa objaví integrovaná grafika Gen11, keďže Intel ju plánuje prvýkrát predstaviť v ich procesore založenom na 10nm začiatkom roku 2019! Na akcií Architecture Day Intel opäť potvrdil svoje plány s vytvorením vlastnej grafickej karty (PCIe), čo by mal stihnúť do roku 2020.

Tip pre vás  Vyskúšali sme Xiaomi Mi Box S. Čarovnú „škatuľku“, ktorá premení TV na multimediálne centrum Vašej domácnosti | RECENZIA

Zdroj: techradar.com , úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close