Pracovné ponuky
ANDROIDSpravodajstvo

Nová funkcia v obchode Google Play môže ušetriť nemalé množstvo ukladacieho priestoru v smartfóne

Chcete si stiahnuť novú aplikáciu, hru, či veľkú aktualizáciu, no narazíte na naozaj závažný problém – nedostatok úložného priestoru vo vašom zariadení, či už v smartfóne, alebo tablete. Väčšina z nás v takomto prípade siahne po odstraňovaní aplikácií, ktoré bežne nepoužívame, no rozhodovanie nie je vždy také jednoduché. Google nám ale voľbu pri odstraňovaní aplikácií už čoskoro uľahčí a to pomocou novej funkcie, ktorá bola spozorovaná v obchode Google Play.

Upozornenia o nepoužívaných aplikáciách

Ako uvádza zahraničný portál Androidworld.nl, nová funkcia v obchode Google Play bude používateľov upozorňovať na to, že môžu ušetriť dôležitú časť úložiska tým, že odstránia niektoré z vybraných aplikácií, ktoré používateľ nepoužíva.

Po kliknutí na upozornenie sa používatelia dostanú priamo do obchodu Google Play, kde nájdu zoznam všetkých stiahnutých aplikácií. V zozname sa ale taktiež nachádzajú aj dôležité informácie o tom, koľko priestoru aplikácie zaberajú, ako aj čas, kedy ste aplikáciu používali naposledy. Pri odstraňovaní nepotrebných aplikácií či hier budete mať tým pádom oveľa lepší prehľad o tom, ktoré aplikácie sú pre vás tie najzbytočnejšie.

Funkcia je určená najmä pre bežných používateľov

Väčšina technicky zbehlých používateľov si už takéto informácie dokázala vyhľadať priamo v systémových nastaveniach operačného systému Android. Používatelia v nastaveniach nájdu presnú dobu používania, najpoužívanejšie aplikácie, či samotnú veľkosť aplikácií. Problémom však je, že takéto nastavenia bežní používatelia nenavštevujú. Dilemu rozhodovania by mala tým pádom vyriešiť nová funkcia v obchode, ktorá je naozaj prehľadná, pričom využíva aj nápadné notifikácie, ktoré si všimne naozaj každý používateľ.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close