ANDROIDAppleSpravodajstvoWindows 10 Mobile

Nová funkcia OneDrive – Pokémon detektor!

Do ošiaľu okolo Pokémon Go sa zapojilo už veľa firem a nikoho neprekvapí, že sa pridala ďalšia. V piatok Microsoft oznámil, že pridáva novú funkciu do svojej mobilnej cloudovej služby OneDrive. Nová funkcia Pokémon detektor spočíva v tom, že automaticky detekuje pokémonov na fotkách uploadnutých zo smartfónu.

„Veľa hráčov Pokemon Go robí screenshoty pokémonov, ktorých chytili, aby sa pochválili svojim priateľom či už digitálne alebo osobne,“ hovorí Douglas Pearce, programový manažér pracovnej skupiny OneDrive, vo svojom blogu.

Ako funguje Pokémon detektor?

Ak idete po meste a všimnete si pokémona, urobte screenshot. Ak máte nainštalovanú aplikáciu OneDrive a povolenú funkciu zálohovania (photo backup), Microsoft cloud váš screenshot vyhodnotí a porovná s viac ako 150 druhmi pokémonov, ktoré je schopný rozpoznať. Keď je isté, že sa našla zhoda – napríklad, že ten zlatý Pikachu na vašom obrázku nie je v skutočnosti Eevee – váš screenshot náležite otaguje.

To je však len jedna z funkcií. Okrem toho dokáže automaticky generovať albumy. Zoskupuje fotky, ktoré boli vytvorené v rýchlom slede za sebou a na nejakom konkrétnom mieste, vyberie tie „najkvalitnejšie“ a každý pondelok ráno z nich vytvorí koláž.

Na webe OneDrive pribudla nová sekcia „One this day“, ktorá zobrazuje všetky fotky, ktoré ste urobili počas daného dňa v predošlých rokoch.

Vyhľadávanie a organizácia

Odteraz možno vyhľadávať aj pomocou emotikonov a zadávať požiadavky priamo na domovskej stránke. Čo sa týka organizácie, pribudol nový druh zobrazenia, ktoré ukáže všetky vaše priečinky na OneDrive úložisku obsahujúce obrázky. Cieľom je uľahčiť tvorbu a organizáciu albumov.

Momentálne sa tento update posúva aj k používateľom Androidu a iOS.

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na info@vosveteit.sk. My sa ti ozveme späť
Close
Close