SpravodajstvoZariadenia

Nová bluetooth klávesnica v retro štýle nielen pre hipsterov

Ak máte radi retro, tento nový produkt by vás mohol zaujať. Penna je nový Kickstarter projekt spoločnosti s názvom Elretron ktorá chce profitovať na súčasných retro-tech výstrelkoch spojením vintage estetiky písacích strojov s technológiou novodobej mechanickej bluetooth klávesnice.

Penna je dodávaná v dvoch verziách: s krajšie vyzerajúcimi (ale pravdepodobne o to ťažšie sa na nich píše) chrómovanými kruhovými hranami kláves ako na písacom stroji, rovnako ako aj vo verzii s viac konvenčnými štvorcovými klávesami. Mechanické prepínače ponúkajú voľbu medzi Cherry MX modrou, červenou alebo hnedou možnosťou, v závislosti na úrovni rezistencie a „klikateľnosti“, aká sa vám na klávesnici páči. Samotná klávesnica je dodávaná v piatich farbách.

Páka ako na skutočnom stroji s vlastnou funkciou

Zaujímavá súčasť, ktorá na Penna vyniká je páka na pravej strane, ktorá sa na skutočnom písacom stroji zvyčajne používa pre posun papiera o riadok a návrat valca späť na začiatok. Samozrejme, toto nie je vlastnosť, ktorá by bola na bluetooth klávesnici potrebná, ale páka na Penna tiež nie je len estetickým doplnkom, ale programovateľným makrom, ktoré dokáže uložiť tlačidlá alebo dokonca celé slová a slovné spojenia pre rýchle použitie.

https://www.youtube.com/watch?v=_h2UexCxXPU

Penna sa pripája cez Bluetooth a mala by byť kompatibilná s Windows, iOS a Android zariadeniami. Beží na AA batériách namiesto na dobíjateľnej možnosti, čo je trochu otravné, aj keď Elretron konštatuje, že klávesnica vydrží v nečinnosti až šesť mesiacov, ale neponúka žiadne odhady o tom, koľko času vydrží pri aktívnom používaní.

Za zmienku ešte určite stojí, že Elretron je nováčikom, ktorý predtým ešte nedodával žiadny tovar, no má na svojom konte funkčné prototypy. Penna je dotupná na Kickstarter za $99 a jej dodanie je naplánované na August.

Zdroj: Kickstarter.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close