APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Nová aplikácia „Spelfie“ je schopná odfotiť Vás počas rôznych verejných akcií z vesmíru. V našom regióne je žiaľ zatiaľ nevyužiteľná

Spoločnosť Tripsology vypustila do sveta aplikáciu Spelfie, ktorá sľubuje možnosť vytvorenia fotografie z vtáčej perspektívy pomocou satelitu.

Nová aplikácia Spelfie vám umožní spraviť si selfie z  vtáčej perspektívy. Za aplikáciou stojí spoločnosť Tripsology Limited, ktorá spolupracuje so satelitmi firmy Airbus. Svoju tvár hoci na snímke z družice rozhodne neuvidíte, avšak kamera dokáže zachytiť jednotlivé stromy, budovy či autá tam, kde sa nachádzate. Vesmírne selfie dokážu priniesť novú perspektívu veľkých podujatí, ako sú napríklad koncerty, futbalové zápasy a podobne. Taktiež vám táto platforma môže pomôcť rozšíriť povedomie o problémoch, ktoré sú pre vás dôležité.

Spelfie
Zdroj: space.com

Prvá takáto fotka vznikla niekedy v  júni a zachytáva skupinu ľudí zoradených na pláži tak, aby vznikol nápis ACT NOW (pozn. redakcie: konaj teraz). Autormi fotky sú mladí ľudia z indonézskeho ostrova Bali, ktorí svojou snahou upozorňujú na znečistenie oceánov plastmi, ktoré ničí ich domov a  mnohé iné miesta na svete.

„Spelfie je hnutie, ktoré chce zmeniť svet pomocou sociálnych médií a  zmeny perspektívy,“ vyjadril sa Chris Newlands, generálny riaditeľ škótskej pobočky Spelfie.

Tento nástroj dokáže globálne zvýšiť povedomie ľudí o  problémoch v okolí a nakopnúť ich k činom. Funguje tak, že sponzori a partneri sa rozhodnú o akciách, ktoré podporia. Používateľ si vyberie konkrétnu udalosť, na ktorej sa chce zúčastniť a v dohodnutom čase a mieste si spravia selfie. Fotka z vesmíru im príde ešte v  ten istý deň. Kamery na satelitoch sú optické, to znamená že nedokážu vidieť cez oblaky. Počasie musí byť tak na vašej strane pekné, aby fotka vyšla podľa plánov.

spelfie - The space selfie!
spelfie - The space selfie!
Developer: Spelfie
Price: Free

Ako sme Však v  úvode spomínali, jej využiteľnosť v  našom regióne je bohužiaľ nulová, minimálne nateraz. Dôvodom je, že všetky akcie, na ktorých bude možné aktuálne si vytvoriť takúto fotografiu sú  od nášho regiónu vzdialené tisícky kilometrov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close