SpravodajstvoXiaomi

Nová aktualizácia MIUI nadstavby umožní nastaviť časový limit aplikácií

Spoločnosť Xiaomi pracuje na implementácii Digitálnej rovnováhy do rozhrania MIUI. Používatelia tak dostanú lepší prehľad o využívaní aplikácií v smartfóne

Xiaomi pracuje na ďalšej zaujímavej funkcionalite, ktorá by sa mala ocitnúť v rámci nadstavby MIUI 10. Reč je konkrétne o funkcii „Digital Wellbeing“, ktorú možno podľa popisu charakterizovať ako „Časovač obrazovky“ alebo ako „Digitálnu rovnováhu“.

Xiaomi Digital Wellbeing

Veľmi podobnú funkcionalitu ponúka aj samotný Google prostredníctvom aplikácie „Digitálna rovnováha“. Aplikácia vo všeobecnosti slúži na to monitorovanie vašej aktivity na smartfóne. Napríklad ako často kontrolujete smartfón, ako používate aplikácie a podobne. Upozorňuje na to portál XDA-developer.com.

Spoločnosť Xiaomi chce túto funkciu implementovať priamo do nadstavby MIUI. Funkcia by mala poskytnúť možnosť monitorovania aktivít využívania pre každú aplikáciu individuálne. Zároveň používatelia budú mať možnosť nastaviť časový limit využívania aplikácie. Napríklad po dobu 1 hodiny denne a podobne. V prípade prekročenia tohto časového limitu bude používateľ na to upozornení.

Xiaomi Digital Wellbeing
Zdroj: XDA-Developer.com

Okrem toho tieto nastavenia bude možné prispôsobiť. Napríklad podľa pracovných dní a voľných. Portál XDA-Developer ďalej píše, že funkcia by mohla nájsť cestu do nadstavby MIUI ešte pred vypustením novej verzie MIUI 11. Funkcionalita je aktuálne dostupná v rámci programu MIUI 10 Beta (pozn. redakcie:  od 1. júla bude program BETA pozastavený).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close