AplikácieSpravodajstvo

Nová aktualizácia Google Maps prináša integráciu hudobného prehrávača, bližšie detaily o MHD a mnoho ďalšieho

Aplikácia Google Maps, v našich končinách známa ako Mapy Google, obdržala ďalšiu veľkú aktualizáciu, ktorá posúva schopnosti aplikácie na úplne iný level.

Čas strávený v obchádzke Vás už viac neprekvapí

commutetab
Zdroj: Google

Nová vysúvacia karta umožňuje používateľom zobraziť bližšie informácie o premávke, obchádzkach a iných problémoch na ceste. Novinkou je hlavne vypočítanie viacerých obchádzkových trás a zároveň zobrazenie dodatočného času, ktorý strávite buď v zápche, alebo jazdou cez obchádzku.

Zmiešaný spôsob dopravy

Najnovšia aktualizácia aplikácie Mapy Google prináša aj podporu novej formy navigácie. Tou je práve možnosť tzv. zmiešanej dopravy, ktorá je často využívaná vo veľkých svetových metropolách. Vďaka tejto funkcií budete vedieť, kedy musíte vyraziť z daného miesta, na ktorom úseku strávite najviac času a detail, akým spojom musíte ísť.

Zdroj: Google

Už žiadne šprinty na zastávku autobusu

Ďalšou novinkou je aj zdieľanie aktuálnej polohy samotných vozidiel hromadnej dopravy. Pri vybranom spoji sa zobrazuje presná poloha vozidla na trase a jeho čas príchodu na Vašu zastávku. V niektorých vybraných regiónoch je táto funkcia obohatená aj o počítanie osôb nachádzajúcich sa v autobuse v reálnom čase, vďaka čomu sa môžete vyhnúť prípadným preplneným autobusom. Táto funkcia je ale momentálne dostupná iba v Sydney.

transitboard
Zdroj: Google

Obľúbená hudba ešte viac po ruke

Väčšina z nás si pri jazde v aute rada vychutná dobrú muziku, ktorú si už vo väčšine prípadov púšťame priamo zo smartfónu. Ten ale v aute často využívame práve na navigáciu a pri jazde je naozaj nepraktické preklikávať sa medzi navigáciou a hudobným prehrávačom. S týmto problémom sa ale v najnovšej verzii aplikácie Mapy nestretnete. V aplikácii je totižto najnovšie implementovaný priamo hudobný prehrávač a je jedno, či využívate Spotify, Apple Music alebo Google Play Music. Podporované sú totižto všetky z trojice prehrávačov.

Tip pre vás  Cez Slovensko budú premávať nové moderné vlaky z Číny. Ich prevádzkovateľom bude český Leo Express
Zdroj: Google

Nová aktualizácia aplikácie Mapy Google by sa mala medzi používateľov dostať už v priebehu tohto týždňa. Niektoré funkcie sú aktuálne určené iba pre vybrané regióny a v našich končinách sa vyskytnú až s časovým oneskorením (teda ak vôbec).

Zdroj: google.com, úvodný obrázok (Pexels)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close