fbpx
SpravodajstvoZariadenia

Nokiou inšpirované zariadenie s QWERTY klávesnicou v roku 2019? Zoznámte sa so smartfónom F(x)tec Pro 1

Ak patríte medzi deti narodené v 90 rokoch tak si určite spomeniete na manažérske telefóny zo série Komunikátor spoločnosti Nokia. Táto séria započala svoj začiatok ešte v roku 1996 so zariadením E9. Jedným z posledných zariadení z tejto série telefónov je smartfón Nokia E7, ktorý bol oficiálne predstavený v roku 2011. Jednalo sa o smartfóny poháňané operačným systémom Symbian, ktoré disponovali vysúvaciu klávesnicou. Viete si predstaviť obdobné zariadenie aj v súčasnosti?

Smartfón F(x)tec Pro 1 s QWERTY klávesnicou

Start-up spoločnosť F(x)tec verí, že na trhu je priestor pre smartfón s vysúvacou klávesnicou. Nasvedčuje tomu zariadenie F(x)tec Pro 1, ktoré ukázali svetu len niekoľko dní dozadu. Smartfón o hrúbke 13,99mm prostredníctvom špeciálne vyvinutého mechanizmu by mal byť schopný „vysunúť“ kompletnú QWERTY klávesnicu a zároveň zarovnať 5,99“ AMOLED displej s rozlíšením 2160 x 1080 bodov do uhla 155 °.

F(x)Tec Pro1
Zdroj: produktová fotografia

Zariadenie by mali byť poháňané starším, ale stále dostatočne výkonným procesorom Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835 v kombinácii so grafickým čipom Adreno 540, 6GB RAM a 128GB úložným priestorom s možnosťou jeho rozšírenia až do kapacity 2TB. Smartfón by mal ďalej disponovať duálnou kamerou (12MP f/1.8 Sony IMX363 + 5MP f/2) a batériou o kapacite 3200mAh s podporu rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0.

Smartfón by sa mal dostať do predaja v júli tohto roka. Stáť by mal 649 $.

Zdroj: Pocketnow.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close