SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Nokia za minulý rok predala 35 miliónov „hlúpych telefónov“

Dnes, čo nemá prívlastok „smart“ tak ako keby ani neexistovalo.  Spomínate si ešte na časy kedy svetu vládli „hlúpe“ telefóny?  Nebolo to ani tak dávno, zhruba 15 rokov dozadu sme mohli nájsť vo vreckách klasické telefóny značiek ako sú napr. Nokie, Alcately či Siemens telefóny, na ktorých keď boli polyfonické zvonenia a nebodaj neskôr sa dali prehrať aj MP3 súbory tak to bola veľká vec. Zaujímalo vás však niekedy koľko sa predá dnes ročne týchto hlúpych telefónov?

Portál telecomlead.com prišiel s štatistikami, ktoré hovoria ako o celkovom počte predaných klasických telefónov taj aj o ich najväčších výrobcov, medzi ktorými ako inak nechýba ani známa (ex-fínska) Nokia, či dnes populárny výrobca smartfónov Samsung, ktorý dokonca podľa štatistík dominuje aj v tejto kategórii zariadení.

Celosvetovo bolo distribuovaných bezmála 400 miliónov hlúpych telefónov, z čoho takmer 53 miliónov zariadení vyšlo z dielne kórejskej spoločnosti Samsung (13,2%). Druhú priečku obsadila známa spoločnosť Nokia s 35 miliónmi kusmi telefónov (8,9%) a tretiu priečku spoločnosť TCL-Alcatel s celkovým počtom predaných telefónov takmer 28 miliónov (7%), ktorá sa nedávno vrhla aj na pole smartfónov, kde predstavila aj Windows Phone verziu svojej vlajkovej lode Alcatel Idol 4 S.  

Zdroj: telecomlead.com

Medzi najpopulárnejšie zariadenia tohto druhú patrí od Samsungu Xcover 550. Čo sa týka Nokia telefónov, tak v súčasnosti ponúka 6 rôznych zariadení, pričom medzi tie naposledy predstavené kúsky patria napríklad Nokia 150 či Nokia 230.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close