Spravodajstvo

NOKIA: „Uvidíme sa v Berlíne na IFA 2019“. Čo môžeme očakávať od Nokie?

Spoločnosť Nokia oficiálne ohlásila prostredníctvom CEO-a Juho Sarvikas, že sa zúčastní na IFA 2019 v Berlíne. Dočkáme sa nových smartfónov?

Spoločnosť Nokia prostredníctvom svojho generálneho riaditeľa Juho Sarvikas pozýva fanúšikov spoločnosti na IFA 2019, na ktorom sa Nokia zúčastní po prvýkrát v  histórii.

Hoci pozvánka neodkrýva žiadne bližšie informácie o  tom čo plánuje spoločnosť predstaviť, tak aj napriek tomu sa očakáva, že budú predstavené smartfóny s kódovým označením Daredevil a Starlord. Pod kódovým označením telefón by sa mali schovávať zariadenia Nokia 6.2 a Nokia 7.2.

Nokia 6.2 a  Nokia 7.2

O  špecifikáciách smartfónov toho moc aktuálne nevieme. Očakáva sa však, že ponúknu 6.1“ FHD+ displej s hlavnou 48MP kamerou a s ultraširokouhlým objektívom do 120°. Hlavným rozdielom medzi zariadeniami by mal byť použitý typ procesora. Zatiaľ čo Nokia 6.2 by mala ponúknuť menej výkonný Snapdragon 660, tak Nokia 7.2 by mala disponovať silnejším procesorom Snapdragon 710.

Okrem toho by mali byť predstavené ešte „hlúpe“ telefóny, konkrétne Nokia 110 (2019) a  Nokia 2720 (2019). Tiež niektoré špekulácie hovoria o  tom, že HMD predstaví aj vlajkovú loď Nokia 9.1, tieto informácie však treba brať s rezervou. Pravdepodobnejší je skôr 4. kvartál tohto roka.

IFA je popredným svetovým veľtrhom spotrebnej elektroniky a domácich spotrebičov.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky