Zariadenia

Nokia predstavila nový smartfón X6, ktorý prichádza s výrezom a duálnym fotoaparátom

Nokia je už nejaký ten piatok späť vo „veľkom“ biznise so smartfónmi a musíme uznať, že odkedy spolupracuje s HMD tak o nej možno počuť výrazne viac.

Nokia 6X oficiálne predstavená. Bojovať bude o zákazníkov v segmente strednej triedy

Najnovšie spoločnosť predstavila nový smartfón Nokia X6, ktorý prichádza s prémiovým dizajnom, cenovo však bude chcieť upútať hlavne strednú triedu používateľov. Smartfón ponúka 5,8“ FHD+ (1080 x 2280 pixels) displej s pomerom strán 19:9, ktorý je pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 3. Na prvý pohľad smartfón zaujme podobným výrezom s akým na trh prišla ako prvá spoločnosť Apple so svojím iPhone X zariadením. Na strane displeja ešte nájdeme 16MP kameru s technológiou rozpoznávania tváre.

Zdroj: Nokia

Prejdime však k zadnej strane zariadenia, ktorá ponúka nie jeden, ale hneď dva fotoaparáty s rozlíšením 16MP a 5MP (monochromatický snímač). Pod fotoaparátom nájdeme LED diódu a skener odtlačkov prstov.

Zdroj: Nokia

Čo sa týka výkonu tak smartfón nebude bojovať s vlajkovými loďami, ale to neznamená, že sa zľakne náročnejších úloh. Telefón ponúka čipset Snapdragon 636 so 4GB/6GB operačnej pamäte RAM a 32GB/64GB úložným priestorom, ktorý je možné rozšíriť na úkor druhej SIM karty. Telefón je poháňaný akumulátorom o kapacite 3060mAh s podporou technológie Quick Charge 3.0, ktorý je možné nabíjať prostredníctvom USB Type – C portu.

Telefón by sa mal objaviť na čínskom trhu 21. mája a mal by prísť s operačným systémom Android 8.1. Čo sa týka ceny tak v slabšej variante bude stáť niečo málo nad 200$. Za 6GB verziu si záujemcovia priplatia ďalších 60$.

Zdroj: Nokia

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close