ANDROIDSpravodajstvo

Nokia predstavila chytrú televíziu, ktorá beží na OS Android TV 9.0. Cenou a špecifikáciami konkuruje hlavne spoločnosti Xiaomi

Spoločnosť Nokia, ktorú skôr poznáme vďaka smartfónom, predstavila svoju prvú chytrú televíziu, ktorá je poháňaná Androidom TV 9.0.

Spoločnosť Nokia, ktorú skôr poznáme vďaka mobilným telefónom, predstavila svoju prvú chytrú televíziu s  55“ 4K obrazovkou, ktorá podporuje HDR10. Beží na operačnom systéme Android TV 9.0, a záujemcovia za ňu zaplatia 600$. Na tému upozorňuje portál Neowin.net.

Chytrá televízia od Nokie je realitou

Novo predstavená televízia  disponuje 4K IPS LED displejom s pozorovacími uhlami 178 stupňov a kontrastom 1200:1. Svietivosť displeja je až do 400 nitov, okrem toho, ešte disponuje inteligentnou funkciou Dimming (pozn. redakcie: funkcia „stmievania“, teda automatického znižovania podsvietenia).

Chytra televizia Nokia
Via Neowin.net

Z hľadiska dizajnu nie je čo televízii vyčítať, ako môžete vidieť, tak je riešená v minimalistickom štýle so zanedbateľnými hranami okolo displeja. Okrem toho, televízor stojí na podstavci, ktorý mu dodáva moderný vzhľad.

Chytra televizia Nokia_2
Via Neowin.net

Televízor ďalej disponuje 24W reproduktorom JBL, a nechýba mu podporu Dolby Audio a DTS Surround. Televízia ďalej beží na operačnom systéme Android TV 9.0 spolu aj s predinštalovaným Google Asistentom. Nechýba samozrejme ani obchod s aplikáciami Google Play či ďalšie predinštalované služby, vrátane Netflixu, Youtube a podobne. V televízii je zároveň zabudovaný Chromecast (pozn. redakcie: Chromecast umožňuje zrkadlenie zariadení z jednej obrazovky na druhú).

Chytrá televízia je ďalej poháňaná 4-jadrovým procesorom v kombinácií s 2,25GB RAM a 16GB úložným priestorom. Z pohľadu konektivity ponúka 2x USB port, 3x HDMI port, WiFi a samozrejme Bluetooth (pozn. redakcie: v štandardne 5.0).

Len pre zaujímavosť, televízia od Nokie je vyrábaná spoločnosťou Flipkart India.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close