Spravodajstvo

Nokia predala divíziu Nokia Here automobilkám Audi, BMW a Dailmer

Pred niekoľkými mesiacmi sme vám priniesli viacero článkov, v ktorých sme spomínali, že Nokia má v pláne odpredať divíziu (Nokia Here) zaoberajúcu sa známou navigáciou Here Maps (resp. Drive). Pôvodne sa hovorilo najmä o záujme spoločnosti AppleUber, ktoré mali najväčší záujem o Here Maps a len okrajovo sa spomínal záujem rôznych automobiliek. Nakoniec Nokia prijala ponuku najmenej spomínaných záujemcov, automobiliek Audi, BWMDialmer, ktoré zaplatili za Here Maps 2,71 miliardy dolárov. Informoval o tom internetový portál Wall Streej Journal, ktorý napísal:

Nokia exkluzívne vyjednávala s tromi výrobcami automobilov o predaji spoločnosti, ktorá pracuje na vývoji vysoko-detailných a živých digitálnych mapách (pozn. redakcie: mapy, ktoré sú aktualizované podľa aktuálnej situácie na cestách), ktoré sú jadrom technológie samo-riadiacich vozidiel…

Ďalej, podľa WSJ ďalším dôvodom kúpy bol strach automobilových výrobcov, že Nokia predá divíziu zaoberajúcu sa mapovými podkladmi buď spoločnosti Google, ktorá pracuje na samo-riadiacom automobile či spoločnosti Uber alebo technologickému gigantovi Apple, ktorý tiež oznámil práce na rovnakej technológii.

Čo podľa vás prinesie odpredaj divízie Nokie Here?

Zdroj: Wall Streej Journal

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close