Spravodajstvo

Nokia plánuje vyrobiť nový smartfón k začiatku nového roka

To, že Nokia patrila k najväčším predajcom mobilných telefónov svojho času nebude novinka asi pre nikoho z vás. Avšak zhruba rok dozadu sa dostala jej mobilná divízia pod IT giganta Microsoft, kedy už jednoducho nedokázala dlhodobo živiť „polomŕtveho koňa“, keďže na vlnu „chytrých“ telefónov naskočila s poriadnym oneskorením, kedy už trh bol pohltený IOS a Android systémom.

Výsledkom tohto obchodu bolo, že Nokia nebude môcť vyrábať mobilné telefóny s určitým časovým obmedzením, ktoré bude končiť koncom tohto roka. Nokia si dobre uvedomuje, že trh so smartfónmi je stále lukratívny a preto sa s veľkou pravdepodobnosťou vráti späť.

Informačný portál CNET informoval, že Nokia pracuje na koncepte smartfónu, ktorý by mal svetlo sveta uzrieť začiatkom budúceho roka. Ďalším prekvapením je, že Nokia ho pravdepodobne nebude predávať pod svojou značkou, ale ho len navrhne a následne odpredá inej spoločnosti.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close