ANDROIDSpravodajstvo

Nokia 9 príde do predaja už čoskoro, ale tá cena vám vyrazí dych

HMD Global, resp. spoločnosť Nokia, ktorá patrí pod ich ramená by mala priniesť po úspešnom comebacku na trh so smartfónmi či skvele zvládnutom marketingovom predstavení oživenia Nokie 3310 vlajkovú loď, Nokiu 9.

O tom, že sa jedná o vlajkovú loď po zahliadnutí parametrov nebude možné ani špekulovať. Totiž srdce zariadenia by mal tvoriť procesor Snapdragon 835, ktorý bude disponovať až 8-jadrami Kryo 280 pracujúcimi na frekvencií 2,45GHz. O herný zážitok sa bude starať grafický chip GPU Adreno 540 v kombinácii s 6GB pamäte RAM a úložným priestorom o veľkosti 64GB, pričom sa špekuluje aj o verzii s 128GB.

Medzi funkcie a vlastnosti, ktoré ho budú odlišovať od konkurencie možno zariadiť skener očnej dúhovky IRIS, ktorý dnes nájdeme napríklad v Microsoft Lumii 950/XL, snímač odtlačkov, vode odolnosť (IP68) či podpora rýchleho nabíjania Quick Charge 4, ktorá  bude dobíjať akumulátor o veľkosti 3800mAh.

Na prednej strane, ktorý by mal pokrývať OLED displej o veľkosti 5,5“ s QHD rozlíšením by sme mali nájsť 12MP kameru, ktorej bude sekundovať hlavná kamera s rozlíšením 22MP. Dopĺňať túto výbavičku by mala ešte technológia OZO Audio, ktorá umožňuje zachytiť zvuk do 360°.

Vráťme sa však k cene, ktorá by sa mala vyšplhať na úroveň 749€ (resp. 699 dolárov v USA), čo síce v porovnaní s ostatnými vlajkovými loďami nemusí byť až tak prestrelené, ale na druhej strane určite sa nejedná o malý peniaz. Predpoklad dostupnosti zariadenia je niekedy v septembri.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close