ANDROIDTECHNOLÓGIE

Na internete sa objavili ďalšie rendre pripravovanej Nokie 9 s fotoaparátom s 5 objektívmi

Nokia 9 je zrejme najočakávanejším pripravovaným smartfónom spoločnosti HMD Global. Najväčšou pýchou novej vlajkovej lode značky Nokia má byť nevídaná konfigurácia zadného fotoaparátu, ktorý sa má skladať až z 5 objektívov. Vo svete smartfónov je takáto konfigurácia úplnou novinkou a aktuálne nemá žiadnu konkurenciu. O pripravovanej vlajkovej lodi sme už pomerne dlho nepočuli, no najnovšie rendre Nokie 9 neoficiálne potvrdzujú všetky predošlé uniknuté informácie a špekulácie.

Rendre zverejnil známy leaker

I keď nové informácie a uniknuté rendre novej Nokie 9 nemôžeme považovať za oficiálne, ich kredit je stále dostatočne vysoký na to, aby sme si vedeli takmer dokonale predstaviť prichádzajúcu vlajkovú loď od Nokie. Uniknuté rendre totižto pochádzajú od známeho leakera OnLeaks, ktorý ich sprostredkoval cez portál 91Mobiles. OnLeaks je jedných z najlepších v tomto „obore“ a z väčšiny informácií od tohto leakera sa koniec koncov vykľujú pravdivé oficiálne informácie.

5 objektívov, senzor a blesk

Ako sme už spomínali vyššie, najväčšou pýchou pripravovanej Nokie 9 má byť špeciálny zadný fotoaparát, ktorý sa má skladať až z 5 rôznych objektívov. Objektívy ale pochopiteľne nebudú jediné prvky na zadnej strane fotoaparátu. Na zadnej strane smartfónu sa má totižto nachádzať až 7 rôznych kruhov, pričom 5 z nich sú práve spomínané objektívy, 1 je duálny LED blesk a posledným bude pravdepodobne snímač priblíženia.

Kompaktné rozmery a zachované rámčeky

Z uniknutých renderov je jasne vidieť, že spoločnosť Nokia sa rozhodla o zachovanie rámčekov na prednej strane zariadenia. Podľa nás je táto voľba úplne pochopiteľná, keďže plánuje smartfón vybaviť poriadnym selfie fotoaparátom, ako aj potrebnými senzormi pre potencionálne odomykanie tvárovou biometriou. Aj napriek zachovaniu rámčekov sa má ale jednať o pomerne kompaktný smartfón s 5,9-palcovou obrazovkou, pričom sa rozmery smartfónu pohybujú na úrovni 155 x 75 x 7,9mm, čiže podobne ako ostatné vlajkové lode. Ďalším dizajnovým prvkom, ktorý určite treba spomenúť, je efektný kovový rám na stranách smartfónu, ktorý dokonale ladí s nablýskaným skleneným pozadím smartfónu. Sklo na zadnej strane nám môže napovedať aj to, že smartfón bude s najväčšou pravdepodobnosťou podporovať bezdrôtové nabíjanie. Taktiež si treba všimnúť, že smartfón nie je vybavený žiadnym skenerom odtlačkov prstov. Spoločnosti Nokia tak zostáva použitie tvárovej biometrie, alebo osadenie skeneru odtlačkov prstov, ktorý sa bude nachádzať priamo v displeji.

Dočkáme sa ho už o pár mesiacov

Predstavenie novej Nokie 9 sa odkladá už pomerne dlhú dobu. O smartfóne sa povráva takmer celý rok a väčšina fanúšikov značky očakávala, že bude predstavená ešte behom tohto roka. Najnovšie informácie ale naznačujú, že novú Nokiu 9 uvidíme až začiatkom budúceho roka, čo by ale malo znamenať, že by sa malo jednať o jeden z prvých vlajkových smartfónov roku 2019. Bohužiaľ, podľa všetkého bude ale nová Nokia 9 vybavená ešte tohtoročným vlajkovým procesorom Snapdragon 845 a nie budúcoročným Snapdragonom 855.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Twitter – Nokia anew)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close