SpravodajstvoZariadenia

Nokia vyzýva do priameho súboja Samsung. Predstavila novú vlajkovú loď Nokiu 8 Sirocco, s ktorou chce konkurovať Galaxy S9

Nokia okrem toho, že predstavila počas včerajšieho dňa vynovenú Nokiu 8110 tak pre svojich fanúšikov pripravila ďalšie prekvapenie – v podobe smartfónu Nokia 8 Sirocoo.

Na MWC 2018 to žije a dôkazom toho je, že Nokia predstavila vynovenú vlajkovú loď. Nokia 8, ktorá bola predstavené ešte v minulom roku nebolo to pravé orechové a spoločnosť HMD to dobre vedela. Dôvodom bola nie len dostupnosť smartfónu, ktorá bola vo viacerých regiónoch častokrát obmedzená, ale existovali aj iné alternatívy, ktoré boli vo viacerých prípadoch atraktívnejšou voľbou pre spotrebiteľa. Nuž, Nokia 8 Sirocco by to mohla zmeniť.

Nokia 8 Sirocco je oficiálne predstavená

Nokia 8 Sirocco ponúka parametre hodné najvýkonnejších zariadení na trhu. 5.5“ 2K displej so zahnutými rámčekmi po hranách, kovový rámček z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je 2,5x pevnejší hliník, spevnené sklíčko 3D Conring Gorilla Glass 5, ktoré je odolné voči každodenným oderom. Samozrejme, že aj pod kapotou má to najvýkonnejšie čo dnes trh ponúka. Procesor Snapdragon 835, 6GB RAM spolu so 128GB úložným priestorom. Okrem toho ponúka 13MP fotoaparát spolu s dvojitým optickým priblížením od spoločnosti ZEISS, ktorý dokáže robiť tie najostrejšie snímky aj pri zlých svetelných podmienkach. Okrem kvalitnej optiky v telefóne nájdeme aj vstavaný mikrofón s 24-bitovým audiom a schopnosťou nahrávať zvuk až do 132 decibelov.

Nokia 8 Sirocco na trh príde s operačným systémom Android Oreo 8.0 ako Android One zariadenie (s čistým Androidom). Cenovo telefón by mal vychádzať na 749€ a dostupný by mal byť už od apríla.

Zdroj: Nokia

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
MWC 2018 Nokia 8 Nokia 8 Sirocoo

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close