Zariadenia

Nokia predstavila nový smartfón, ktorý má potenciál osloviť tisíce zákazníkov

Spoločnosť Nokiu netreba nikomu zvlášť predstavovať. Jedná sa o jedného z najväčších výrobcov (hlúpych) telefónov na svete a posledné necelé dva roky od akvizície spoločnosťou HMD má to čo povedať aj vo svete (Android) smartfónov.

Najnovšie spoločnosť Nokia prestavila jeden z najzaujímavejších smartfónov – Nokiu 7.1. Smartfón je primárne určený pre vyššiu strednú triedu ponúkajúc zaujímavé parametre, dizajn a lákavú cenu. Veď posúďte sami.

Nokia 7.1 má potenciál byť kráľom vyššej strednej triedy

Nokia 7.1 ponúka 5,84“ HDR10 displej pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 3 pričom nechýba ani populárny a zároveň nenávidený výrez v hornej časti displeja. Nokia tvrdí, že tento displej s Full HD+ rozlíšením a pomerom strán 19:9 si dokonalo poradí aj za silného priameho slnečného svetla.

Zdroj: produktová fotografia

Nokia z hľadiska  dizajnu vsadila na overenú kombináciu – kov a sklo, ktorá nesklame ani toho najnáročnejšieho používateľa. Na zadnej strane zariadenia nájdeme ešte snímač odtlačkov prstov. Smartfón bude dostupný v dvoch vyhotoveniach – v „železnej“ a v modrej.

Z hľadiska výkonu smartfón ponúka procesor Qualcomm Snapdragon 636, ktorý je charakteristický úspornosťou, v kombinácií s 3GB/4GB RAM a úložným priestorom 32GB/64GB. Nechýba ani podpora Micro SD kariet, 3.5 jack, a veľká batéria s kapacitou 3060mAh, ktorú nabijete pomocou technológie Quick Charge, ktorá dokáže nabiť 50% batérie za 30 minút. Smartfón bude dostupný v SINGLE SIM ako aj v DUAL SIM verzii. Smartfón ďalej ponúka nie jednu, ale hneď dve kamery ukryté v zadnej stene – 12MPx fotoaparát s clonou f / 1,8 a 5MPx monochromatický fotoaparát, ktorý bude slúžiť primárne pre informácie týkajúce sa hĺbky záberu. Predná kamera ponúkne rozlíšenie 8MPx rozlíšenie s funkciou aplikácie filtrov v reálnom čase.

Tip pre vás  Herný smartfón ASUS ROG 2 dostane do vienka displej s obnovovacou frekvenciou obrazovky 120Hz
Zdroj: produktová fotografia

Smartfón prichádza na trh s operačným systémom Android(One), ktorý bude podľa prísľubu výrobcu aktualizovaný najbližšie 2 roky (resp. 3 roky v prípade bezpečnostných aktualizácií). Cenovo by mal stáť zhruba 350 dolárov, teda niečo okolo 320 eur.

Zdroj: phonearena.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close