Pracovné ponuky
ANDROIDSpravodajstvo

Nokia 5 a Nokia 6 získavajú aktualizáciu na Android 8.1 Oreo

Čínska spoločnosť HMD Global začína v týchto dňoch aktualizovať smartfóny Nokia 5 a Nokia 6 na najnovší Android 8.1 Oreo. Nová aktualizácia pritom prináša odstránenie bezpečnostných chýb a niekoľko „malých“ noviniek. Nokia tak dodržiava sľuby a majiteľom svojich smartfónov ponúka stále možný čo najnovší operačný systém. Najnovší Android pritom prichádza na smartfóny nižšej a strednej triedy.

Nová aktualizácia sa v tejto chvíli objavila pre model Nokia 5 v Indii, Thajsku a Indonézii. Rovnako tak v tomto čase sa najnovšieho Androidu dočkala aj Nokia 6. Bude to teda trvať ešte pár týždňov, kým sa nová aktualizácia dostane aj pre zariadenia v Európe.

Veľkosť Androidu 8.1 Oreo je pre smartfón Nokia 5 866,7 MB a pre model Nokia 6 až 933,8 MB. Aktualizáciu doporučujeme stiahnuť výlučne cez Wi-Fi sieť a inštaláciu previesť pri viac nabitej batérii. V týchto dňoch môžu majitelia uvedených Nokia smartfónov očakávať po celom svete menšiu „bezpečnostnú“ aktualizáciu, ktorá prinesie rôzne väčšie i menšie opravy bezpečnostných chýb.

Zdroj: Gsmarena.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android android 8 Nokia Smartfóny

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close