NovinkyZariadenia

Nokia 3310 dostáva svieži refresh v podobe podpory Wi-Fi a 4G. Dostupná bude zatiaľ len v Číne

Rok dozadu na Mobile World Congress spoločnosť HMD Global oficiálne oznámila návrat k Nokii 3310, ktorá prišla niekoľko mesiacov na to v 3G verzii. Teraz, spoločnosť oznámila, že Nokia 3310 dostáva podporu 4GWi-Fi technológie.

Nokia 3310 4G je nástupcom minuloročného modelu

Nokia 3310 4G nedávno prešla certifikáciou v Číne. Mobilný telefón beží na operačnom systéme YunOS čo je odľahčená verzia Android Open Source Project, vytvorená skuponou Alibaba. Či smartfón bude podporovať tradičné Android aplikácie nie je však aktuálne známe.

Telefón na trh príde s 2.4“ QVGA (240×320) displejom, 256MB RAM, 513MB úložným priestorom s možnosťou rozšírenia do 64GB, 2MP fotoaparátom s flash diódou a batériou s kapacitou 1200mAh.

Telefón sa oficiálne dostane do predaja vo februári dostupný však bude zatiaľ exkluzívne len pre čínsky trh. Veľkou neznámou je aktuálne dostupnosť pre ostatné trhy. Mimochodom, na vlne popularity tohto zariadenia jeho znovuzrodenia sa zviezlo viacero výrobcov, napríklad spoločnosť VkWorld, ktorá priniesla vlastnú verziu tohto zariadenia (VkWorld Z3310).

Zdroj: HMD

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close