AutáSpravodajstvo

Niektorým majiteľom konvenčných áut vadí, že svet sa posúva k elektrickým vozidlám. Takto vandalizujú svoje okolie!

Ľudská hlúposť nemá konca. Pozrite sa, ako vandali ničia nabíjacie stanice pre autá.

Svet sa mení rýchlejšie, ako by sme si možno predstavovali. Zatiaľ čo spaľovacie motory sú aktuálne konvenčnými, tak pomaly, ale isto sa do popredia tlačia elektrické vozidlá. Tie v niektorých regiónoch sveta sú už dokonca populárnejšími, ako konvenčné autá. Mnoho automobiliek preto reaguje na tento meniaci sa trend, že postupne prerábajú svoje továrne z výrobní áut založených na spaľovacích motoroch na elektrické. Napríklad Honda len nedávno oznámila, že do roky 2040 predpokladá, že predaje ich automobilov budú viac menej už len o elektrických autách.

Niektorí nechcú akceptovať nové trendy

Nie každému je však zjavne pochuti, že svet automobilov sa mení zo spaľovacích motorov na elektrické. Portál Futurism upozorňuje najnovšie na vandalizmus naprieč Nemeckom, pri ktorom sa mnohým zastavuje rozum. 

Ako môžete vidieť nižšie v statuse používateľa Alex, tak vandali začali nabíjacie porty „plniť mäsovou penou“, čím znefunkčňujú nabíjacie stanice. Podľa štatistík, na ktoré Alex upozorňuje, až 17% porúch nabíjacích staníc je spôsobených vandalizmom.

„Kanadský žartík“, či politické stanovisko?

Ďalší typ organizovaného vandalizmu, ktorý nedáva väčší zmysel, si môžete pozrieť na fotografii nižšie. Ako môžete vidieť, tak úplne z nelogického dôvodu sa vlastníci konvenčných automobilov rozhodli obsadiť nabíjacie stanice. Zjavne však nejde o jedného záškodníka, ale organizovanú akciu.

Ako sa pozeráte na takéto „akcie“ zo strany záškodníkov. Sú podľa vás na mieste, alebo nie? Dajte nám vedieť váš názor ako aj názor na elektromobilitu ako takú. Je to podľa vás budúcnosť, či medzikrok k inému druhu pohonu, ktorý budeme v budúcnosti používať? 

Zaujímavosťou mimochodom je, že štúdia zo začiatku roka odhalila, že väčšina majiteľov elektrických vozidiel by sa už ku konvenčným autám nevrátila. Konkrétne hovoríme o 91% majiteľoch elektrických vozidiel.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close