Windows

Niektorí používatelia hlásia, že vstavaný antivírus Windows Defender od Microsoftu im blokuje uTorrent a ďalšie podobné služby

Microsoft sa snaží každou aktualizáciou vstavaného antivírusu Windows Defender vylepšiť bezpečnosť používateľov. Najnovšie však viacero používateľov začalo hlásiť, že vstavaný antivírus vo Windows 10 zariadeniach, Windows Defender im blokuje torrentové služby ako je napríklad uTorrent, BitTorrent a ďalšie.

Windows Defender začal blokovať torrentové služby vybraným používateľom

Pre internetový magazín torrentfreak.com sa tvorcovia BitTorentu vyjadrili, že tento problém evidujú a veria, že najbližšia Štvrtková aktualizácia všetko dá na pravú mieru. S podobným problémom sa stretávajú aj používatelia služby uTorrent, kde sa s týmto problémom musí pasovať zhruba 5% používateľov.

windows defender blokuje utorrent
Zdroj: torrentfreak.com

Spoločnosť uTorrent ďalej hovorí, že problém sa netýka nových inštalácií, ale existujúcich používateľov, ktorým po inštalácii aktualizácii softwaru Windows Defender označil ich software ako nechcený a škodlivý.

Stretli ste sa s podobným problémom aj vy?

Zdroj: Torrentfreak.com, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close