SpravodajstvoWindows

Niektoré novšie PC s Windows 7 a Windows 8.1 nedostanú už ďalšie aktualizácie

ZDNet prišiel s reportom, ktorým mnohých majiteľov nie len starších, ale hlavne aj novších PC moc nepotešíme. Totiž viacero používateľov sa začalo stretávať s chybovou hláškou:

„Unsupported Hardware

Your PC uses a processor that isn’t supported on this version of Windows and you won’t receive updates.“ (Nepodporovaný hardware. Váš PC používa nepodporovaný procesor na tejto verzii Windowsu a nebudete už ďalej dostávať aktualizácie).

S týmto problémom sa začali stretávať momentálne  majitelia zariadení s procesormi Intel 7. generácie (Kabe Lake) a AMD Ryzen (Bristol Ridge), čo sú v podstate najnovšie procesory, ktoré sa dostali do predaja v druhej polovici minulého roka od výrobcov Intel a AMD a novšie procesory od týchto momentálne len hľadajú svoju cestu na trh.

Na druhej strane tento krok spoločnosti Microsoftu nie je žiadnou novinkou a je otázne či sa na redmontského giganta môžeme hnevať za to. Totiž ešte viac ako rok dozadu oficiálne oznámil, že tieto procesory nebudú podporované na starších verziách Windowsu.

„V budúcnosti, keď pride nová generácia procesorov, tak budú vyžadovať najnovšiu verziu Windowsu. Windows 10 bude jedinou Windows platformou, ktorá bude podporovať prichádzajúci Intel „Kaby Lake“, Qualcomm „8996“ a AMD „Bristol Ridge“ procesory.“

Znamená to, že podporované systémy založené na technológii Skylike hoci budú môcť byť využívané na Windows 7 a Windows 8.1 operačných systémoch, ale nebudú dostávať ďalšie aktualizácie. Oficiálne podporou tieto procesory pritom mali stratiť 17. júla 2018.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close