PC HRYSpravodajstvo

Niekto použil neurónovú sieť na nakreslenie portrétu chlapíka z Doomu vo vysokom rozlíšení. Pozrite sa akoby vyzeral dnes

Používateľ fóra Reddit využil neurónovú sieť, aby premenil podobizeň chlapíka z Doomu do podobizne zodpovedajúcej dnešným nárokom.

Ak patríte medzi deti 90-rokov tak s veľkou pravdepodobnosťou ste minimálne „zakopli“ o hru DOOM, ktorá svojho času bola jednou z najpopulárnejších počítačových hier vôbec. Hra bola pôvodne vytvorená herným štúdiom id Software v roku 1993 a bola zároveň jednou z prvých hier v štýle FPS.

Hlavnou postavou hry bol chlapík „bez mena“, ktorému prischla prezývka Doomguy (pozn. redakcie: chlapík z Doomu), ktorý si pretĺkal cestu cez desiatky rôznych démonov z vesmíru na planéte Mars, na ktorú bol vyslaný potom ako zabil svojho dôstojníka, ktorý mu prikázal strieľať civilistov.

Najnovšie debatu okolo tejto legendárnej hry rozvíril neznámy používateľ fóra Reddit hovoriaci si 1MightBeAPenguin, ktorý prostredníctvom neurónovej siete prekreslil „Doomguy-a“ podobizne zodpovedajúcej dnešným nárokom. Jedinou úpravou, ktorou prešla pôvodná podobizeň je v podobe dokreslenia zubov, dôvodom malo byť príliš nízke rozlíšenie, ktoré neumožňuje vygenerovanie podobizne.

„Neurónová sieť nemôže vytvárať obrazy z obrazov s veľmi nízkym rozlíšením, takže tvorca neurónovej siete musel pridať zuby, aby sa sieť ľahšie generovala…“, píše autor fotografie.

Nižšie si môžete pozrieť ako by vyzeral Doomguy dnes.

Zdroj: reddit.com (1MightBeAPenguin)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close