Filmy a seriálySpravodajstvo

Niekedy jednoducho nemáme čas, aby sme hľadali, čo chceme sledovať. Netflix prichádza s riešením!

Netflix pridal do aplikácie pre chytré televízory tlačidlo „Hraj niečo“. Na základe algoritmov vám automaticky spustí film, či seriál.

Netflix začal uvoľňovať naprieč globálnym trhom novú funkciu, ktorá vás má inšpirovať v sledovanie filmov, či seriálov. Ide o takzvané tlačidlo „Shuffle Play“.

Nemáte inšpiráciu? Netflix vám spustí video sám

Tlačidlo Shuffle Play, resp. Play Something vo svojej podstate funguje ako tlačidlo „Hraj niečo“. Ide o novú funkciu, ktorú Netflix začal testovať ešte minulý rok a najnovšie podľa publikovaných správ samotnou spoločnosťou, Netflix začal uvoľňovať túto funkciu naprieč globálnym trhom. Dostupnou je však zatiaľ len pre chytré televízory. Inými slovami v mobilnej aplikácii, či v o webovom rozhraní, ju nehľadajte.

„Niekedy jednoducho chcete otvoriť Netflix a ponoriť sa priamo do nového príbehu. Preto sme vytvorili Play Something, nový vzrušujúci spôsob výkopu a sledovania.“ píše Netflix v publikovanom blogu.

Netflix funkciu ďalej bližšie približuje prostredníctvom videa nižšie, kde znázorňuje ako funkcia funguje. Rovnako ukazuje, že ak nebudete spokojný s obsahom, ktorý vám bol spustený, tak budete môcť pomocou jedného kliknutia prepnúť na ďalší.

Služba ďalej vysvetľuje, že funkcia nerobí odporúčania náhodne, ale stojí za nimi zložitý AI algoritmus. Ten vytvára odporúčania na základe histórie obsahu, s ktorým ste v minulosti interagovali. Netflix rovnako dodáva, že funkciu ako takú začal distribuovať len v týchto dňoch a môže potrvať niekoľko dní, kým ju budú mať všetci používatelia dostupnú.

Máte toto nové tlačidlo už dostupné v aplikácii? Dajte nám vedieť rovnako aj, či ste s funkciou ako takou spokojný.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close