Spravodajstvo

Nie všetko čoho sa Google dotkne dopadne úspešne. Toto je 7 projektov, ktoré spoločnosť Google v tomto roku pustila k vode

Aj technologickí giganti ako je spoločnosť Google zažívajú neúspech. Pozrite si týchto 7 projektov, ktoré v tomto roku Google ukončil.

Keď príde reč na spoločnosti ako Google, Microsoft, Apple, Huawei a ďalšie, tak všetkých z nás napadne rozprávkový príbeh plný úspechov. Nuž, opak býva pravdou. Aj takto veľké a úspešné spoločnosti sa vedia popáliť. Nižšie sme si pre Vás pripravili niekoľko projektov spoločnosti Google, ktoré v tomto roku boli zo strany spoločnosti ukončené.

7 projektov, na ktorých sa spoločnosť Google popálila

Chromecast Audio

Počuli ste o Chromecast Audio? Priznáme sa, že my teda nie, a to aj napriek tomu, že toto drobné zariadenie je dostupná aj vo viacerých obchodoch na Slovensku. Jedná sa o drobné zariadenie určené na streamovanie  audio súborov zo smartfónu do iného zariadenia. Spoločnosť Google ukončila výrobu tohto zariadenia začiatkom tohto roka.

Chromecast audio od Google
Zdroj: Google

“Naše portfólio produktov sa neustále vyvíja a teraz máme k dispozícii množstvo produktov, z ktorých si môžu užívatelia vychutnať zvuk. Preto sme zastavili výrobu našich produktov Chromecast Audio. Budeme,…” píše portál TheVerge.com.

Areo

Areo je aplikácia, za ktorej vývojom stojí spoločnosť Google. Pôvodne bola predstavená ešte v roku 2017 a v 2019  spoločnosť ohlásila jej koniec. Jedná sa o službu určenú na objednávanie jedla z lokálnych reštaurácií. Kto by povedal, že Google nedokáže pretlačiť na svojom vlastnom operačnom systéme svoju aplikáciu? My teda určite nie.

Areo aplikacia od google
Zdroj: Google

YouTube Messages

YouTube Messages  alebo posielanie súkromných správ na najväčšom video portály skončilo len pár dní dozadu. Jednalo sa obdobnú funkciu ako je Messenger na Facebooku. Google sa ku dôvodom zrušenia tejto služby bohužiaľ bližšie nevyjadril.

Youtube Messages koniec podpory
Zdroj: Youtube blog

Skracovač URL adries

Jednou z ďalších služieb, ktorej nám je skutočne ľúto a to z dôvodu, že sme ju aktívne využívali je goo.gl. Jednalo sa o službu, ktorá umožňovala nie len skrátiť URL adresy, ale aj sledovať štatistiky preklikov.

Goo.gl koniec vyvoja a podpory
Zdroj: Vosveteit.sk

YouTube Gaming

YouTube Gaming je ďalšou službou, ktorá to má zrátané. Jednalo sa o službu, ktorej hlavná myšlienka bola zlúčiť hernú komunitu do jedného “kanálu”. Celkom fajn nápad, čo poviete? Áno, ale už ho zrealizovali  mnohé iné spoločnosti, napríklad Twich.tv, ktorú určite netreba žiadnemu hráčovi počítačových hier zvlášť predstavovať.

Youtube gaming
Zdroj: Vosveteit.sk

8 rokov práce a aj tak neuspeli

Spoločnosť Google pracovala na vývoji svojej vlastnej sociálnej sieti Google+  viac ako 8 rokov. Predstavená bola v roku 2011 (z počiatku ako BETA verzia určená pre limitovaný počet používateľov) a fungovala do 2. apríla 2019. Aké sú dôvody neúspechu? Google jednoducho nepriniesol žiadnu tak veľkú inováciu, aby ľudia presedlali z konkurenčných platforiem na tu ich.

googple-plus
Zdroj: Google+

YouTube Leanback

Poslednou službou, ktorú Google ukončil len pred 6 dňami je Youtube Leanback. Jednalo sa o optimalizovanú verziu služby Youtube pre televízory, webstránky a rôzne aplikácie.

YouTube Leanback
Zdroj: Youtube

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Google Neúspešné projekty Sklamanie

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close