SpravodajstvoXiaomi

Nie Samsung a ani Apple či Huawei, ale Xiaomi! Toto je revolučný smartfón Mi Mix Alpha

Xiaomi predstavuje smartfón budúcnosti - Xiaomi Mi Mix Alpha. Prvý smartfón s displejom, ktorý tvorí konštrukciu telefónu.

V priebehu dnešného dňa hoci bol predstavený nový model zariadenia Mi 9, konkrétne Mi 9 Pro 5G, tak aj napriek tomu najväčšiu pozornosť, ako médii, tak aj širokej verejnosti, na seba upútal smartfón Xiaomi Mi Mix Alpha.

Xiaomi Mi Mix Alpha

Zariadenie na prvý pohľad zaujme svojim výzorom, jedná sa totiž o smartfón, ktorý je obopnutý z väčšej časti displejom, s výnimkou malého pásiku, ktorý schováva trojitý fotoaparát s hlavným snímačom, ktorý má rozlíšenie 108-megapixelov. Xiaomi tento typ displeja nazval “4D displej”. V skutočnosti však ide o OLED displej, na ktorom spoločnosť pracovala dlhý čas, aby ho dostala do stavu, ako ho môžete vidieť.

Ďalej, vzhľadom na to, že klasické tlačidlá, ako je napríklad ovládanie hlasitosti boli nahradené dotykovými, tak Xiaomi hovorí, že telefón je vybavený technológiou “Miss touch”, teda technológiou, ktorá zabraňuje náhodným dotykom. Na jej funkčnosť využíva viacero senzorov v kombinácii s umelou inteligenciou.

Fotoaparát tohto zariadenia disponuje trojicou kamier, pričom hlavný snímač má rozlíšenie 108-megapixelov. Kamera je tak schopná zachytiť fotografie s maximálnym rozlíšením do 12032 x 9024 bodov. Hlavný snímač dopĺňa  12-megapixelový teleobjektív s 2-dvojitým optickým priblížením a 20-megapixelový ultra široký snímač s uhlom záberu do 117 stupňov.

Ako už asi tušíte, tak zariadenie z pohľadu hardvéru  disponuje tým aktuálne najvýkonnejším procesorom na trhu od spoločnosti Qualcomm, teda procesorom Snapdragon 855 Plus s podporou 5G technológie, ktorý dopĺňa12GB RAM a 512GB úložného priestoru. Smartfón je zároveň poháňaný batériou s kapacitou 4 050mAh, ktorú je možné nabiť pomocou technológie rýchleho nabíjania do 40W.

Xiaomi Mi Mix Alpha však nebude smartfónom pre bežného smrteľníka. Spoločnosť si za neho nechá aj poriadne zaplatiť, konkrétne 2 815$. Xiaomi ďalej hovorí, že produkcia smartfónu je naplánovaná na december tohto roka a zároveň dodáva, že v obehu bude obmedzený počet kusov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close