SpravodajstvoZariadenia

Nie je to Huawei a ani Xiaomi, ale Motorola, ktorá prináša prvý smartfón s podporou 5G technológie. Privítajme Motorolu Z3

Nuž kde sa dvaja bijú tak tretí vyhráva. Toto porekadlo sa opäť potvrdilo. Niekoľko dní CEO spoločnosti Huawei vyhlásil, že ich spoločnosť prinesie ako prvá smartfón s podporou technológie 5G pričom viacero ďalších výrobcov malo rovnaké ambície. Spoločnosť Motorola ich však predbieha so smartfónom Motorola Z3, ku ktorej ak pripojíte Moto Mod tak smartfón premeníte na 5G zariadenia.

Prvý smartfón s 5G technológiou je od Motoroly

Motorola Z3 je prvým smartfónom, ktorý dokáže pracovať s 5G technológiu. V praxi to znamená, že sa môžeme tešiť na extrémne rýchly internet, menšiu latenciu či lepší signál. Moto Mod využíva na spracovávanie signálu v 5G kvalite procesor Qualcomm x50 a x24 modem. Vďaka tejto kombinácií používatelia budú môcť využívať internet v smartfóne až do rýchlosti 3 gigabajty za sekundu. Inými slovami film v 4K kvalite stiahnete rýchlejšie ako si stihnete spraviť kávu. Čerešničkou na torte je, že tento špeciálny Moto Mod bude kompatibilný so všetkými smartfónmi z radu Motorola Z (v priebehu roku 2019).

Okrem toho Motorola Z3 príde nabitá kvalitným hardwarom. Takmer celú prednú stranu bude pokrývať veľký 6,01“ Super AMOLED displej s rozlíšením 1080 x 2160 bodov (402 ppi), ktorý bude pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 3. Srdce smartfónu bude tvoriť procesor Qualcomm® Snapdragon™ 835 s 8-jadrami s maximálnou pracovnou frekvenciou až do 2,35GHz. Sekundovať mu bude grafický čip Adreno 540 a 4GB operačnej pamäte RAM spolu so 64GB úložným priestorom, ktorý je možné za pomoci SD karty rozšíriť do 2TB. Nechýba samozrejme ani čítačka odtlačkov prstov, odomykanie prostredníctvom tváre, veľkokapacitná batéria s podporou rýchleho nabíjania. Na zadnej strane nájdeme ešte duálnu kameru s rozlíšením 12MP (f2.0, 1.25um).

Zdroj: Motorola

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close