Spravodajstvo

NFC nie je tak bezpečné ako tvrdia výrobcovia telefónov

V Tokiu na súťaži Pwn2Own, ktorú usporiadal Hewlett Packard  predviedli viacerí hackeri svoje zručnosti. Horúcou témou bolo aj technológia NFC, ktorú využívajú hlavne mobilné telefóny na vykonanie bezkontaktných platieb. Celkovo bolo testovaných 8 telefónov, medzi ktorými boli napríklad Apple iPhone, Blackberry Z30, Amazon Fire či Galaxy NExus 7. Počas prvého dňa sa podarilo až 5 tímom nabúrať sa do telefónu vďaka chybe, ktorú našli. Z toho trom tímom, sa podarilo prostredníctvom NFC získať citlivé údaje o vlastníkovi telefónu bez toho aby o tom vedel, napríklad jeho identitu, kontakty, prístupové heslá ako aj nahliadnuť do komunikácie vlastníka telefónu. Ďalšie dva tímy sa nabúrali do telefónu prostredníctvom internetového browseru.

 NFC-Vulnerability

Využívate aj vy NFC?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close