fbpx
NávodySpravodajstvo

Nevyhadzujte váš starý smartfón! Pomocou týchto tipov mu môžete vdýchnuť nový zmysel života

Pozrite si niekoľko tipov, ako môžete využiť váš starý smartfón

Smartfóny sú spotrebnou vecou, ktorú v  pravidelných intervaloch meníme za novšie modely obzvlášť v období Vianoc, či iných väčších sviatkov. V tom lepšom prípade ho vymeníme, ak nám už nepostačuje z pohľadu výkonu alebo vlastností, a v tom horšom, keď nás omrzí. Čo však môžeme spraviť so starým zariadením? Väčšina z nás ho buď schová do šuflíka alebo niekde na poličku kde plní úlohu chytača prachu a iní ho zas predajú alebo posunú ďalej, napríklad mladšiemu súrodencovi, rodičom, či starým rodičom. Dnes sme si pre Vás pripravili niekoľko tipov pre tých ľudí, ktorí smartfóny využívajú ako lapače prachu.

Čo spraviť s Vašim starým Android smartfónom? Určite ho nevyhadzujte

Prečo nepredať starý telefón?

  • Nedostanete za neho tak veľa peňazí, koľko si pravdepodobne predstavujete. Nie tak dávno sme vám priniesli napríklad článok, v ktorom sme poukázali na pokles ceny zariadení. Už po prvom roku vlajkové Android smartfóny strácajú na hodnote viac ako 40%. Podobne tomu je aj v prípade lacnejších smartfónov.
  • Starý telefón viete používať aj v situáciách, kedy by ste mali obavy z používania vášho hlavného zariadenia (napr. na výletoch, stanovačkách, festivaloch,…).
  • Môže Vám ešte dobre poslúžiť. Nižšie si môžete pozrieť niekoľko tipov ako.

Zmeňte váš starý smartfón na bezpečnostnú kameru

Jedna z možností ako využiť váš starý smartfón je zmenou jeho účelu na bezpečnostnú kameru. Všetko čo k tomu budete potrebovať, je šikovná aplikáciou ako je napríklad Alfred Home Security Camera, Baby&Pet Monitor CCTV. Aplikácia ponúka radu nastavení, od „Úsporného módu“, kedy viete kameru aktivovať na diaľku, až po neustále monitorovanie. Záznam z kamery môžete pritom sledovať ako na počítači, tak aj na ďalšom smartfóne.

Ako zmenit android smartfon na bezpecnostnu kameru Zdroj: Vosveteit.sk

Premeňte váš smartfón na „myšku/track pad“ k  počítaču, notebooku či tabletu

Ďalším skvelým tipom ako vdýchnuť ďalší zmysel Vášmu starému smartfónu je jeho využitie ako track padu. Túto funkciu oceníte hlavne v prípade, ak používate Bluetooth myš a vybijú sa Vám baterky, pričom nebudete mať náhradné. V obchode Google Play nájdete desiatky aplikácií tohto typu a na vás už je len vybrať si tú, ktorá Vám sedí najviac. My vám dávame do pozornosti nášho favorita v podobe aplikácie  Remote Link (PC Remote). PS: ide o skvelého pomocníka hlavne v prípadoch, keď často pracujete s tabletom.

Remote Link (PC Remote)
Remote Link (PC Remote)

Využite ho ako ovládač pre vašu chytrú domácnosť

Ďalším skvelým tipom, ako využiť Váš starý smartfón, je jeho využitie ako univerzálneho ovládača pre vašu chytrú domácnosť. Tou najuniverzálnejšou aplikáciou v  tomto prípade je Google Home. Pomocou nej môžete ovládať chytré spotrebiče, ako je napríklad chytrý televízor, herné konzoly, svetlo (alebo chytré žiarovky), termostat a stovky ďalších produktov, ktoré viete pripojiť k sieti.

Google Home
Google Home
Developer: Google LLC
Price: Free

E-čítačka

Áno, váš starý smartfón viete využiť aj ako čítačku. Bohužiaľ však nebude mať vlastnosti e-papiera, ale aj napriek tomu sa vie k  tomu aspoň čiastočne priblížiť. Zároveň viete do smartfónu stiahnuť stovky kníh či časopisov, ktoré si viete neskôr prečítať v špeciálnom režime, ktorý nie je tak veľkým žrútom batérie. Jednou z najužitočnejších aplikácií pre tento účel je Choice Moon+ Reader.

Moon+ Reader
Moon+ Reader
Developer: Moon+
Price: Free+

Využite starý smartfón ako centrálu pre vaše auto

Jednou z ďalších možností, ako využiť váš starý smartfón, je ako centrálu pre auto. Urobiť tak môžete pomocou služby Android Auto, ktorá bola sprístupnená len niekoľko dní dozadu aj pre náš región.

PS: Predtým ako s a pustíte do inštalácie, tak si najprv skontrolujte či je Vaše auto kompatibilné s touto službou. Môžete tak spraviť napríklad prostredníctvom tohto zoznamu áut, ktorý sme Vám priniesli  v druhej polovici februára tohto roka.

Android Auto - Google Maps, Media & Messaging
Android Auto - Google Maps, Media & Messaging
Developer: Google LLC
Price: To be announced

Nekupujte si GPS, veď váš starý smartfón môžete využiť za týmto účelom

GPS je skvelá vec, obzvlášť v prípade kedy ste v neznámom prostredí. Kupovať si samostatné zariadenie v prípade, ak máte v zásuvke starý smartfón, je však zbytočnosť. Väčšina smartfónov (a to aj starších) má GPS modul vstavaný. Postačí Vám k tomu len vhodná aplikácia, napríklad Waze.

Využite starý smartfón ako kameru do auta

Našim posledným tipom ako využiť starý smartfón, je jeho využitie ako kamery do auta. Je to jednoduchšie ako sa na prvý pohľad môže zdať. Postačí Vám k tomu v podstate ľubovoľný stojan/držiak na telefón (odporúčame k nemu dokúpiť aj dlhší kábel na nabíjanie) a aplikácia. Našim tipom je aplikácia AutoBoy Dash Cam – BlackBox, ktorá ponúka viacero možnosti nastavení. Od natáčania v  slučkách, vytvárania fotografií z jazdy až po sledovanie trasy pomocou GPS.

premente Vas smartfon na autokameru
Zdroj: Googleplay.com
AutoBoy Dashcam – BlackBox
AutoBoy Dashcam – BlackBox
Developer: HappyConz
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close