NávodySpravodajstvo

Nevyhadzujte Váš starý Android smartfón. Tu je niekoľko tipov, ako ho premeniť v niečo užitočné

Nevyhadzujte Váš starý Android smartfón. Pozrite sa, ako ho môžete premeniť na webkameru, bezpečnostnú kameru, alebo na kameru do auta.

Mnohí z nás majú v domácnosti staré smartfóny, ktoré nemajú žiadne využitie. A práve preto by sme Vám radi dali do pozornosti niekoľko tipov, ako môžete spraviť z nepoužívaného smartfónu, opäť užitočné zariadenie. Nižšie Vám ukážeme, ako môžete Váš starý smartfón premeniťvo webkameru, kameru do auta, alebo v bezpečnostnú kameru. Pevne veríme, že niekoho z Vás inšpirujeme.

Premeňte Váš starý Android smartfón vo webkameru

Všetko čo bude potrebovať, je aplikácie nižšie, software pre počítač,  a starý smartfón. Najprv si stiahnite aplikáciu pre Váš smartfón, ktorú nájdete na odkaze nižšie.

DroidCam Webcam
DroidCam Webcam
Developer: Dev47Apps
Price: Free

Teraz si stiahnite  a nainštalujte aplikáciu pre Váš počítač, ktorú nájdete na tejto stránke.

V smartfóne si zapnite režim vývojára. Urobíte tak pomocou cesty Nastavenia smartfónu > O telefóne > a 5-krát kliknite na číslo zostavenia (V našom prípade Verzia MIUI). Následne Vám telefón oznámi, že ste  sa stal vývojárom.

Zapnutie rezimu vyvojara_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Na počítači si zapnite teraz aplikáciu DroiCam, ktorú sme si nainštalovali v 2. kroku. Zároveň si otvorte mobilnú verziu aplikácie. V rámci mobilnej verzie aplikácie si opíšte WiFi IP, a vložte tento údaj do počítačovej verzie aplikácie.

zapnutie smartfonu ako webkamery
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo, to čo budete teraz snímať s kamerou smartfónu, uvidíte aj v rámci aplikácie na počítači. Väčšina súčasných aplikácií ako Skype, Zoom a ďalšie, budú evidovať Vašu kameru smartfónu ako webkameru.

zapnite si kameru smartfonu ako webkameru_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Premeňte Váš starý smartfón v bezpečnostnú kameru

Starý smartfón môžete okrem iného využiť aj ako bezpečnostnú kameru. Postačí Vám k tomu aplikácia nižšie, ktorú je potrebné nahrať do starého smartfónu a Vášho súčasného.

Do oboch aplikácií sa je potrebné prihlásiť pod rovnakým účtom. Na jednom smartfóne stačí zapnúť natáčanie videa, a na druhom uvidíte obraz. Jednoduché, však?

ako spravit z android smartfonu bezpecnostnu kameru
Zdroj: Vosveteit.sk

Zároveň Vám odporúčame zapnúť ešte funkcie „Motion Detection“ a „Power Saving Mode“. Ide o funkcie, ktoré majú na starosti to, že video bude natáčané len v prípade, ak kamera zaeviduje pohyb, a druhá funkcia zas stlmí podsvietenie displeja a nebude neustále premietať obraz na displej smartfónu.

ako premenit android smartfon na bezpecnostnu kameru
Zdroj: Vosveteit.sk

Keď kamera následne zaeviduje pohyb, tak Vám na druhé zariadenie príde notifikácia.

ako sledovat video z bezpecnostnej kamery zo smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Premeňte Váš smartfón v  kameru do auta

Posledný tip, ako môžete využiť Váš starý smartfón  je, premeniť ho v kameru do auta.  Všetko čo k tomu budete potrebovať, je aplikácia nižšie, ktorú stiahnete prostredníctvom Google Play.

AutoBoy Dashcam – BlackBox
AutoBoy Dashcam – BlackBox
Developer: HappyConz
Price: Free

Aplikácia umožňuje natáčanie v  cykloch, vytváranie fotografií z jazdy, nastavenia kvality videa, sledovanie polohy pomocou GPS a podobne.

ako premenit smartfon na autokameru_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Našli ste iné využitie pre Váš starý smartfón? Dajte nám ho nižšie vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close