Pracovné ponuky
NávodySpravodajstvo

Nevyhadzujte Váš starý Android smartfón! Tu je 7 tipov ako mu vdýchnuť nový zmysel života

Možno ste ani netušili, ale smartfón môžete využiť aj inak, ako len na „telefonovanie“

Smartfóny sú spotrebnou vecou, ktorú v  pravidelných intervaloch meníme za novší model. V tom lepšom prípade ho vymeníme, ak už nám nepostačuje z pohľadu výkonu alebo vlastností, a v tom horšom keď nás omrzí. Čo však môžeme spraviť so starým zariadením? Väčšina z nás ho buď schová do šuflíka alebo niekde na poličku kde plní úlohu chytača prachu a iní ho zas predajú alebo posunú ďalej, napríklad mladšiemu súrodencovi, rodičom, či starým rodičom. Dnes sme si pre Vás pripravili niekoľko tipov pre tých ľudí, ktorí smartfóny využívajú ako lapače prachu.

Čo spraviť s Vašim starým Android smartfónom? Určite ho nevyhadzujte

Prečo nepredať starý telefón?

  • Nedostanete za neho tak veľa peňazí, koľko si pravdepodobne predstavujete. Nie tak dávno sme Vám priniesli napríklad článok, v ktorom sme poukázali na pokles ceny zariadení. Už po prvom roku vlajkové Android smartfóny strácajú na hodnote viac ako 40%. Podobne tomu je aj v prípade lacnejších smartfónov.
  • Starý telefón viete používať aj v situáciách, kedy by ste mali obavy z používania Vášho hlavného zariadenia (napr. na výletoch, stanovačkách, festivaloch,…).
  • Môže Vám ešte dobre poslúžiť. Nižšie si môžete pozrieť niekoľko tipov ako.

Zmeňte Váš starý smartfón na bezpečnostnú kameru

Jedna z možností ako využiť Váš starý smartfón je zmenou jeho účelu na bezpečnostnú kameru. Všetko čo k tomu budete potrebovať, je šikovná aplikáciou ako je napríklad Alfred Home Security Camera, Baby&Pet Monitor CCTV. Aplikácia ponúka radu nastavení, od „Úsporného módu“, kedy viete kameru aktivovať na diaľku, až po neustále monitorovanie. Záznam z kamery môžete pritom sledovať ako na počítači, tak aj na ďalšom smartfóne.

Ako zmenit android smartfon na bezpecnostnu kameru
Zdroj: Vosveteit.sk

Premeňte Váš smartfón na „myšku/track pad“ k  počítaču, notebooku či tabletu

Ďalším skvelým tipom ako vdýchnuť ďalší zmysel Vášmu starému smartfónu je jeho využitie ako track padu. Túto funkciu oceníte hlavne v prípade, ak používate Bluetooth myš a vybijú sa Vám baterky, pričom nebudete mať náhradné. V obchode Google Play nájdete desiatky aplikácií tohto typu a na Vás je už len vybrať si tú, ktorá Vám sedí najviac. My Vám dávame do pozornosti nášho favorita v podobe aplikácie  Remote Link (PC Remote). PS: ide o skvelého pomocníka hlavne v prípadoch, keď často pracujete s tabletom.

Remote Link (PC Remote)
Remote Link (PC Remote)

Využite ho ako ovládač pre Vašu chytrú domácnosť

Ďalším skvelým tipom ako využiť Váš starý smartfón je jeho využitie ako univerzálneho ovládača pre Vašu chytrú domácnosť. Tou najuniverzálnejšou aplikáciou v  tomto prípade je Google Home. Pomocou nej môžete ovládať chytré spotrebiče ako je napríklad televízia, herné konzoly, svetlo (alebo chytré žiarovky), termostat a stovky ďalších produktov, ktoré viete pripojiť na sieť.

Google Home
Google Home
Developer: Google LLC
Price: Free

E-čítačka

Áno, Váš starý smartfón viete využiť aj ako čítačku. Bohužiaľ však nebude mať vlastnosti ako e-papier, ale aj napriek tomu sa vie k  tomu aspoň čiastočne priblížiť. Zároveň viete do smartfónu stiahnuť stovky kníh či časopisov, ktoré si viete neskôr prečítať v špeciálnom režime, ktorý nie je tak veľkým žrútom batérie. Jednou z najužitočnejších aplikácií pre tento účel je Choice Moon+ Reader.

Moon+ Reader
Moon+ Reader
Developer: Moon+
Price: Free+

Využite starý smartfón ako centrálu pre Vaše auto

Nuž, hoci Android Auto služba nie je v  súčasnosti pre náš trh oficiálne dostupná, tak aj napriek tomu môžete využiť smartfón za týmto účelom. Ako na to, si môžete pozrieť v tomto návode.

PS: Predtým ako s a pustíte do inštalácie, tak si najprv skontrolujte či je Vaše auto kompatibilné s touto službou. Môžete tak spraviť napríklad prostredníctvom tohto zoznamu áut, ktorý sme Vám priniesli  v druhej polovici februára tohto roka.

Nekupujte si GPS, veď Váš starý smartfón môžete využiť za týmto účelom

GPS je skvelá vec, obzvlášť v prípade kedy ste v neznámom prostredí. Kupovať si samostatné zariadenie v prípade, ak máte v zásuvke starý smartfón, je však zbytočnosť. Väčšina smartfónov (a to aj starších) má GPS modul vstavaný. Postačí Vám k tomu len vhodná aplikácia, napríklad Waze.

 

Využite starý smartfón ako kameru do auta

Našim posledným tipom ako využiť starý smartfón, je jeho využitie ako kamery do auta. Je to jednoduchšie ako sa na prvý pohľad môže zdať. Postačí Vám k tomu v podstate ľubovoľný stojan/držiak na telefón (odporúčame k nemu dokúpiť aj dlhší kábel na nabíjanie) a aplikácia. Našim tipom je aplikácia AutoBoy Dash Cam – BlackBox, ktorá ponúka viacero možnosti nastavení. Od natáčania v  slučkách, vytvárania fotografií z jazdy až po sledovanie trasy pomocou GPS.

premente Vas smartfon na autokameru
Zdroj: Googleplay.com
AutoBoy Dashcam – BlackBox
AutoBoy Dashcam – BlackBox
Developer: HappyConz
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close