Pracovné ponuky
ANDROIDNávodySpravodajstvo

Nevyhadzujte Váš starý Android smartfón! Takto ho môžete premeniť na autokameru s pokročilými funkciami

Leží Vám v poličke starý Android smartfón? Takto mu môžete dať nový zmysel života, premeňte ho na autokameru s pokročilými funkciami!

Určite mnohí z Vás máte doma starý Android telefón, ktorý leží niekde v  skrini a zapadá prachom. Ak by ste mu chceli dať nový zmysel života tak máme pre vás TIP – využite ho ako kameru do auta.

Prečo využiť starý smartfón ako kameru a  nekúpiť si novú?

Je pravdou, že kamery do auta dnes stoja pár € a  aj my Vám častokrát dávame do pozornosti nejaké akciové ponuky, naposledy to bola napríklad akcia  na kameru Xiaomi 70mai Dash Cam LiteFULL HD rozlíšením, ktorá je aktuálne dostupná v  atraktívnej cene. Ale ako sa hovorí, každé €, ktoré je doma sa počíta. Zároveň v  prospech staršieho telefónu hovoria aj funkcie smartfónu, ktoré jednoducho v kamere do auta by ste hľadali márne.

Ako použiť starý Android smartfón ako kameru do auta

  • Samozrejme budete potrebovať samotný smartfón, ktorý disponuje kamerou a dostatočným úložným priestorom. V  prípade ak smartfón nedisponuje dostatočnou kapacitou úložného priestoru, tak sa nevyhnete kúpe pamäťovej karty. Odporúčame vám pamäťovú kartu aspoň s veľkosťou  32GB a  viac.
  • Ďalej, budete potrebovať aj vhodný držiak, s ktorým uchytíte smartfón v želanej pozícii. Tie najzakladanejšie stoja zhruba od 7€.
  • V  poslednom kroku budete potrebovať samotný software, ktorý nájdete v obchode Google Play (pozn. redakcie: na spodku článku nájdete odkaz na aplikáciu). Napríklad aplikáciu AutoBoy Dash Cam – BlackBox, ktorá okrem možnosti natáčania ponúka aj viacero aditívnych funkcií.  Napríklad natáčanie v  cykloch, vytváranie obrázkov, resp. fotografií z jazdy, nastavenie kvality videí, podporu GPS, máp a podobne.
  •  Predtým, ako si stiahnete aplikáciu, tak nižšie si môžete pozrieť v náhľadoch jej rozhranie, ktoré je veľmi jednoduché a intuitívne.

    ako premenit smartfon na autokameru_2
    Zdroj: Vosveteit.sk

  • A teraz sa môžete vybrať na cesty.
AutoBoy Dash Cam - BlackBox
AutoBoy Dash Cam - BlackBox
Developer: HappyConz
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android Autokamera Smartfóny Starý smartfón

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close