Filmy a seriálySpravodajstvo

Netflix v 1. kvartáli 2021 získal menej nových zákazníkov, ako plánoval. Redukoval odhady aj do ďalšieho štvrťroku

Netflix v prvom kvartáli 2021 získal menej používateľov, ako plánoval. Ale aj napriek tomu zvýšil svoje zisky a tržby, hoci hodnota akcií poklesla.

Aktuálne najpopulárnejšou službou na streamovanie video obsahu so zameraním na filmy a seriály na svete je služba Netflix. Tá počas minulého roku nabrala na sile v dôsledku protipandemických opatrení, kedy ľudia vo väčšej miere zostali doma, a hľadali nové spôsoby zábavy.

Prvý kvartál toho roka pre spoločnosť Netflix nedopadol podľa predstáv. Dôvodom je, že služba získala menej predplatiteľov, ako sa predpokladalo. Informuje o tom portál marketwatch, ktorý upozorňuje na finančné výsledky spoločnosti.

Netflix získal o 2-milióny používateľov menej, ako očakával

Konkrétne hovoríme o prírastku v podobe 4-miliónov nových platiacich zákazníkov. Celková používateľská základňa predplatiteľov služby tak dosahuje 208-miliónov používateľov. Cieľom spoločnosti pôvodne bolo získať približne o 2-milióny používateľov viac. V rovnakom štvrťroku pred rokom, Netflix informoval o získaní rekordných 15,77 milióna nových predplatiteľov.

V dôsledku nedosiahnutia stanoveného cieľa, služba zaznamenala prepad hodnoty akcií na burze približne o -10%. Okrem iného Netflix predpokladá, že v priebehu nasledujúceho štvrťroku, získa len 1-miliónov nových používateľov. Ide o najmenší odhad prírastku nových používateľov od roku 2013. Len pre porovnanie, analytici odhadovali, že v priebehu 1. kvartálu tohto roku, služba získa viac ako 6,34-milióna používateľov a v priebehu 2. kvartálu, získa približne 4,1-milióna nových používateľov.

Na druhej strane treba povedať, že hoci spoločnosť nezískala toľko predplatiteľov, koľko plánovala, tak aj napriek tomu tržby a zisky spoločnosti vzrástli. Netflix zarobil 1,7 miliardy dolárov, čo je zhruba o +140 percent viac ako pred rokom. Tržby vzrástli o +24 percent na 7,2 miliárd dolárov. Druhým dychom však treba povedať, že vo veľkej miere sa na tomto finančnom výsledku podieľalo zvýšenie poplatkov naprieč USA, či Kanadou. Rovnako sa očakáva, že služba v dohľadnej dobe zakročí voči zdieľaniu účtov medzi viacerými domácnosťami, aby zvýšili celkový počet predplatiteľov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close