Filmy a seriálySpravodajstvo​​Xbox

Netflix sa pozerá po novej oblasti podnikania. Môže zavariť nielen Microsoftu, ale aj platforme Steam!

Netflix údaje pozerá po novej oblasti podnikania. Hovorí sa o tom, že vstúpi do podnikania s hrami.

Platforma Netflix získala svoju popularitu najmä vďaka filmom, či seriálom. Spoločnosť ku koncu 1. kvartálu tohto roka hlásila 208-miliónov platiacich zákazníkov, čo robí z nej najväčšiu streamovaciu platenú platformu s filmami a seriálmi na svete. Podľa najnovších správ, Netflix však pokukuje aj po ďalšej oblasti podnikania.

Netflix a hry? Údajne áno!

Portál screenrant najnovšie prináša správy, v ktorých informuje, že platforma Netflix sa údajne pozerá po hernom priemysle. Konkrétne hovorí o tom, že do budúcnosti by platforma mohla ponúkať prístup k hrám, podobne ako to robí dnes Microsoft prostredníctvom služby Xbox Pass.

Podľa publikovaných správ, Netflix aktuálne vytvára v štruktúrach spoločnosti samostatnú hernú jednotku. Ďalej, spoločnosť nemá však ešte jasno v tom, či chce ponúkať prístup k hrám len prostredníctvom predplatného, alebo či ponúkne hry aj v bezplatnom režime, ale s reklamami. Rovnako do úvahy prichádza, že prostredníctvom platformy by mohlo dochádzať aj k predaju licencií a na hry, ako to dnes napríklad robí Steam.

Ak by sa publikované informácie neskôr potvrdili, tak by nešlo o prvý „dotyk“ spoločnosti s hrami a interaktívnym obsahom. Hoci v pravom slova zmysle, s hrami ako takými, nemá moc skúsenosti. Spoločnosť nedávno rozšírila svoju ponuku filmov o rôzne interaktívne dokumenty, či filmy, kde diváci rozhodujú o tom, ako sa bude vyvíjať dej.

Spoločnosť zatiaľ oficiálne nepotvrdila, či sú správy pravdivými

Nepriamo tieto úvahy o vstupe Netflixu do herného priemyslu, potvrdil aj samotný hovorca spoločnosti. Ten uviedol, že hodnota spoločnosti spočíva v poskytovaní širokej škály kvalitného obsahu pričom dodal, že aj naďalej plánujú expandovať v oblasti ponuky obsahu, ktorý ponúkajú svojim zákazníkom. Druhým dychom však treba dodať, že informácie ako také priamo nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.

V každom prípade, vstup Netflixu do tejto oblasti podnikania by mohol priniesť dlho žiadaný vietor do celkovej ponuky hier. Zákazníci by mohli na konci dňa následne ťažiť výhody z konkurenčného boja medzi technologickými gigantami podnikajúcich v tomto segmente. Inými slovami, k hrám by sa mohli dostať lacnejšie, ako je tomu dnes.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close