Spravodajstvo

Netflix prichádza s TikTok funkciou. Vzniká nám nová sociálna sieť?

Nová služba sa volá „Fast Laughts“.

Aktuálne jednou z najrýchlejšie rastúcich sociálnych sietí na svete je služba TikTok, ktorá oslovuje čoraz viac používateľov, najme mladých. Spoločnosti sa to darí hlavne vďaka krátkym 15-sekundovým videám, ktoré majú zväčša zábavný charakter. Túto funkciu si v posledných mesiacoch začalo všímať viacero konkurenčných platforiem. Napríklad, video server YouTube, ktorý začal testovať funkciu „YouTube Shorts“, či Facebook, ktorý v službe Instagram zaviedol Instagram Reels. Najnovšie sa do tejto skupiny technologických gigantov pridáva aj Netflix. 

Netflix s prvkami TikToku

Najnovšie spoločnosť Netflix oznámila novú funkciu „Fast Laughts“. Voľne môžeme túto funkciu preložiť ako Rýchly úsmev. Vo svojej podstate ide o krátke niekoľko sekundové videá zábavného charakteru.

Samotná funkcia ponúka vertikálne orientované videá, prevažne z filmov, či seriálov, ktoré nájdeme na platforme. Rovnako nechýbajú ani vystúpenia obľúbených stand-up komikov. Okrem iného si tieto krátke videá môžu používatelia uložiť na neskôr a rovnako ich môžu aj lajkovať a prípadne aj zdieľať s priateľmi. Pre lepšiu ilustráciu, ako táto funkcia funguje v praxi, si môžete pozrieť video nižšie.

Funkcia podľa oficiálnej tlačovej správy je zatiaľ dostupnou len pre mobilnú verziu aplikácie Netflix. Rovnako by mala slúžiť aj na propagáciu nového obsahu na platforme, ktorý sa môže používateľom v záplave ďalšieho obsahu strácať.

Funkcia by mala byť dostupnou prostredníctvom karty Fast Laughs, ktorú používatelia nájdu v spodnej časti obrazovky. Uvoľnenou by mala byť v dohľadnej dobe pre používateľov iOS zariadení., a neskôr aj pre Android používateľov.  Rovnako treba dodať, že ku koncu YouTube videa, v ktorom Netflix propaguje danú službu sa píše, že funkcia bude v úvode dostupnou pre vybrané regióny. Bohužiaľ, tie však spoločnosť zatiaľ nepresnila a to ani prostredníctvom svojich stránok.

Via TheVerge 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close