Novinky

Študenti chcú dať dronom nový zmyslel. Majú slúžiť na záchranu ľudí pri požiaroch vo výškových budovách

Mnohí z nás hovoria, že objaviť dnes niečo nové je priam nemožné. Opak je však pravdou. Mnohokrát pri objavení novej veci stačí len trošku uvoľniť uzdy našej fantázie a zistíme, že nové veci máme doslova pod nosom.

NET GUARD je príkladom toho, že stačí len nechať pracovať fantáziu naplno a nová vec môže vzniknúť z už existujúcej veci. Jedná sa na prvý pohľad o „klasického“ drona, ktorého však šestica študentov vylepšila – má zachraňovať ľudí v horiacich výškových budov. Pýtate sa ako je to možné?

NET GUARD, dron, ktorý by mohol zachraňovať ľudské životy

Koncept, ktorý navrhli títo študenti pozostáva skutočnosti nie z jedného drona, ale hneď zo štyroch. Princíp fungovania je jednoduchý, v prípade požiaru výškových budov by dron prostredníctvom GPS súradníc vyletel do potrebnej výšky a následne ako by sa približoval k cieľu tak by sa rozprestrel špeciálnu sieť vyrobenú zo štvorvrstvovej vrstvy polyuretánu, ktorá je dostatočne silná na to, aby udržala váhu priemerného dospelého človeka.

Zdroj: designboom.com

Zatiaľ sa jedná len o koncept drona, ktorý ešte nemá reálne kontúry. Na druhej strane treba povedať, že odlišný pohľad študentov na drona ako má väčšina z nás by mohla zachrániť nejeden ľudský život. Študenti vďaka tomuto nápadu získali vo výške 13,000$.

Ako by mal dron fungovať v praxi si môžete pozrieť nižšie vo videu.

Zdroj: designboom.com

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close