SpravodajstvoWindows

Neslávna obrazovka smrti vo Windows 11 bude vyzerať mierne odlišne. Pozrite sa, ako bude vyzerať!

Modrá obrazovka smrti vo Windowse, ktorá sa stala symbolom nestability operačného systému, vo Windows 11 bude vyzerať mierne odlišne.

Modrá obrazovka smrti je niečo, s čím sa nechce stretnúť žiaden používateľ Windowsu. Nie však vždy sa jej dá vyhnúť. Obrazovka smrti, ktorá sa stala symbolom nestability operačného systému Windows, v mnohých prípadoch bežnému používateľovi nič nepovie.

BSOD (Blue Screen Of Death) je systémovou správou o závažnej chybe, ktorá zvyčajne vedie k úplnému zlyhaniu systému a k následnému reštartovaniu zariadenia. Okrem iného obsahuje dlhý rad znakov popisujúci problém, ktorý bežnému používateľovi veľa toho nepovie. Na druhej strane, tento popis je cennou informáciou pre IT špecialistov a diagnostikov, ktorí sa venujú analýzam chýb a hľadaniu opráv s cieľom, aby sa už v ďalších aktualizáciách systému nevyskytovali.

Počas existencie operačného systému Windows sa modrá obrazovka menila len minimálne. Zatiaľ čo od verzie Windows 3.0 až po „sedmičku“, zmeny boli viac menej len kozmetickými, tak v roku 2012 Microsoft do obrazovky smrti pridal ešte symbol smutnej tváre. Od roku 2016 sa môžeme stretávať aj s QR kódom. Nástupom Windowsu 11 modrá obrazovka smrti prejde opäť úpravou. 

Ako informuje portál TheVerge.com, tak o modrej obrazovke už viac nebudeme môcť hovoriť. Dôvodom je, že hoci skratka BSOD zostáva rovnakou, tak slovíčko „Blue“, čo znamená modrá, bolo vo Windows 11 nahradeným slovíčkom „Black“, teda čierna. Ako už asi tušíte, tak z modrej obrazovky sa stane čierna obrazovka smrti.

cierna obrazovka smrti
Zdroj: theverge

Portál ďalej dodáva, že zmena je len kozmetickou a význam, ako aj rozloženie jednotlivých prvkom obrazovky smrti, zostáva zachovaný. TheVerge rovnako hovorí, že dôvod tejto zmeny zo strany Microsoftu nie je zatiaľ známym. V každom prípade, nič to nemení na tom, že jej účel je stále rovnakým.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close