BezpečnosťNávodySpravodajstvo

Neprehliadajte túto aplikáciu, pomocou ktorej môžete identifikovať osobu, ktorá našla, prípadne ukradla váš smartfón

Pomocou tejto aplikácie môžete identifikovať cudziu osobu, ktorej sa dostal do rúk váš smartfón.

Strata smartfónu nie je ničím príjemným. Obzvlášť v prípadoch, keď ho „šťastný“ nálezca odmietne vrátiť. Sú však aj situácie, kedy vám niekto smartfón ukradne. Bohužiaľ, ide o situácie, ktorým sa len ťažko dá vyhnúť.

Bez toho, aby ste však identifikovali osobu, ktorá disponuje vašim zariadením, je priam nemožné, aby ste smartfón získali v dohľadnej dobe späť. Dopátrať sa k svojmu smartfónu však môžete viacerými spôsobmi. Jedným z nich je vyhľadanie polohy smartfónu. Táto informácia je však len „čiastkovým úspechom“ k získaniu svojho zariadenia späť. Obzvlášť v prípadoch, kedy je vaše zariadenie lokalizované napríklad v bytovke s desiatkami bytov. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti šikovnú aplikáciu Who touched my phone?, prostredníctvom ktorej môžete získať fotografiu nálezcu zariadenia a ďalej s touto informáciou pracovať.

WTMP – Wer nahm mein Handy?
WTMP – Wer nahm mein Handy?
Developer: MidnightDev
Price: Free+

Ako odfotiť nálezcu smartfónu, aby o tom nevedel?

Aplikácia vo svojej podstate funguje na veľmi jednoduchom princípe. Po jej zapnutí od vás vyžiada povolenie k prístupu ku kamere a k úložnému priestoru smartfónu.

kto-sa-prihlasil-do-mojho-telefonu_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne je potrebné  aktivovať aplikáciu, aby zaznamenávala obraz. Potom, vždy keď dôjde k odomknutiu, alebo ku pokusu o odomknutia zariadenia, tak zariadenie vytvorí fotografiu prostredníctvom prednej kamery. Prednastavená hodnota je 99 uložených fotografií, možno však nastaviť aj neobmedzený počet ukladaných fotografií.

V rámci nastavení aplikácie je následne potrebné nastaviť synchronizáciu fotografií spolu s vašim cloudom. Musíme však dodať, že v tomto prípade ide už o platenú funkciu.  Zároveň vám odporúčame aj zaheslovať samotný prístup do aplikácie.

odfotenie nalezcu smartfonu_nastavenia_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že sa vám aplikácia páči. Poznáte prípadne inú? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Via xmobile.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close