APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Nepotvrdili ste kontroverzné podmienky používania služby WhatsApp? Pravdepodobne ste spravili dobre

Vývojárska verzia služby WhatsApp odhaľuje, že potvrdenie podmienok služby WhatsApp, ktoré vyvolali u používateľ odpor, nebude už povinné.

Služba WhatsApp vo všeobecnosti patrí medzi najpopulárnejšie četovacie platformy. V prvej polovici roka, služba však vyvolala medzi používateľmi nevoľu v súvislosti s novými podmienky používania WhatsAppu. Používatelia dokonca začali vo veľkej miere prechádzať na konkurenčné platformy, akými sú napríklad Signal, či Telegram.

WhatsApp neskôr strašil, že ak nepotvrdíte nové podmienky, tak vám obmedzí fungovanie aplikácie. Služba však následne začala postupne zavádzať opatrenia, ktoré odďaľovali obmedzenia súvisiace s obmedzením funkcionality aplikácie.

Ak ste nepotvrdili, tak ste pravdepodobne spravili dobre

Najnovšie, portál wabetainfo.com, ktorý podrobne monitoruje vývoj služby WhatsApp píše, že vo vývojárskej verzii služby sa objavila novinka, ktorá naznačuje, že WhatsApp nebude už vyžadovať potvrdenie týchto podmienok, ktoré vyvolali u veľkej časti používateľov odpor. Konkrétne poukazuje na to, že nové podmienky budú s veľkou pravdepodobnosťou len voliteľnými podmienkami. Čo to znamená?

Používatelia, ktorí neakceptovali nové podmienky, tak budú môcť aj naďalej využívať službu bez obmedzení, pokiaľ sa nerozhodnú komunikovať s firmami. Potom, ako sa používateľ rozhodne komunikovať s obchodmi, tak mu služba zobrazí notifikáciu, že je potrebné odsúhlasiť nové podmienky služby.

WhatsApp_podmienky pouzivania sluzby_odsuhlasenie
Zdroj: wabetainfo

Inými slovami, zmena spočíva v tom, že tieto podmienky používania služby budú povinné iba vtedy, ak chcete kontaktovať spoločnosti prostredníctvom WhatsApp Business. V závere však musíme dodať, že aktuálne nie je presne známe, kedy spoločnosť plánuje tieto zmeny ohlásiť oficiálne. Rovnako prichádza do úvahy, že WhatsApp túto aktualizáciu aplikácie, nikdy neprinesie k životu pre všetkých používateľov. Všetko však ukáže čas.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close