SpravodajstvoWindows

Nepodareným aktualizáciám Windowsu 10 bude už čoskoro koniec. Microsoft konečne prichádza s riešením

Ak aktívne používate operačný systém Windows 10 po dobu niekoľkých rokov, určite ste sa stretli so závažným problémom počas aktualizovania operačného systému. I keď sú medzi nami aj nejakí šťastlivci, smola sa zväčša nalepí na väčšinu z nás. Microsoft ale po niekoľkých rokoch Windowsu 10 konečne prichádza s riešením, vďaka ktorému by sme už pri aktualizovaní nemuseli mať vrásky na čele.

Koniec problémovým aktualizáciám

Najnovšie uverejnené dokumenty spoločnosti Microsoft naznačujú, že systém Windows bude automaticky odinštalovaváť aktualizácie, ktoré u používateľa spôsobujú problémy pri spúšťaní systému. Teoretický postup je podľa Microsoftu naozaj jednoduchý. Ak systém pri spúšťaní systému po aktualizovaní vykáže chybu, systém sa opätovne nabootuje a ihneď odinštaluje problematické aktualizácie.

Windows Update sa o obnovu aktualizácií pokúsi až o 30 dní

Vrátenie sa do predošlej verzie a odstavenie aktualizácie však nie je jedinou vymoženosťou novej funkcie. Skvelou správou je, že po vykázaní chyby sa Windows Update neobnoví po dobu 30 dní, ktorá má slúžiť na odstránenie chyby zo strany Microsoftu.

„Aby sa zabezpečilo, že sa zariadenie môže spustiť a pokračovať v prevádzke podľa očakávania, systém Windows tiež zabráni automatickej inštalácii problematických aktualizácií počas nasledujúcich 30 dní. To poskytne spoločnosti Microsoft a našim partnerom príležitosť vyšetriť zlyhanie a vyriešiť akékoľvek problémy. Po 30 dňoch sa systém Windows znova pokúsi nainštalovať aktualizácie,“ píše sa v dokumente.

S novou funkciou sa môžete stretnúť už teraz

Úplné podrobnosti o novej funkcii žiaľ nepoznáme. Ako sa ale uvádza na stránkach Microsoftu, funkcia by sa mala v systéme nachádzať už teraz a je teda iba otázkou času, kedy sa s ňou stretnú prví používatelia Windowsu 10, ktorí sa stretli s problémami pri aktualizácii systému.

Tip pre vás  Legendárny Skicár z Windowsu 10 nikam neodchádza. Práve naopak, Microsoft doň pridal novú zaujímavú funkciu

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tagy
Close
Close