APLIKÁCIE A HRY

Neoficiálne Google aplikácie si z Microsoft Store už nestiahnete. Odstránené boli takmer všetky

Neoficiálne Google aplikácie v obchode Microsoft Store vyvolali naozaj veľa pozitívnych ohlasov. Aplikácie si aj napriek reklamnému baneru našli svojich fanúšikov a za necelý týždeň ich vyskúšali tisíce ľudí. Spoločne s predstavením týchto aplikácií sme Vás minule informovali ale aj o tom, že sa jedná o aplikácie tretej strany, ktoré využívajú produkty svetového giganta. Práve tento zádrheľ si všimli buď predstavitelia spoločnosti Google alebo zamestnanci obchodu Microsoftu. Aplikácie boli kvôli tomuto „problému“ z obchodu Microsoft Store odstránené a viac si ich už nestiahnete.

Aplikácie sa stále dajú nájsť, no nestiahnete ich

Väčšina z aplikácií sa v obchode Microsoft Store stále nachádza, no jednoducho sa nedajú stiahnuť. Stále viditeľné aplikácie sú zrejme ešte v procese „riešenia“, no každý z nás dobre vie, aký bude výsledok. Krok spoločnosti Google voči vývojárskemu štúdiu 11K Studios je pochopiteľný, no zároveň vyvoláva zlé ohlasy v komunite. Vývojárske štúdio využilo webové služby, ktoré jednoducho vložila do UWP aplikácie, kde umiestnila reklamný baner. Samozrejme, ide o „nelegálne“ praktiky a spoločnosť Google pochopiteľne žiada o ich odstránenie. Kroky Googlu sú zároveň aj trochu mätúce. Už dlhšiu dobu pozorujeme, že spoločnosť Google jednoducho nemá záujem o vytvorenie klasických UWP aplikácií, aj keď je dopyt po nich naozaj obrovský. Z pohľadu používateľa operačného systému Windows 10 to vyzerá tak, že Google sa chce za každú cenu dištancovať od platformy spoločnosti Microsoft a nemieni sa jej prispôsobiť ako ostatní vývojári a svetové spoločnosti.

Zopár aplikácií sa stiahnuť ešte dá

Zakázané ešte neboli úplne všetky aplikácie. Pokiaľ si chcete aspoň vyskúšať používanie takýchto aplikácií, v obchode stále nájdete aplikácie Dokumenty a Tabuľky Google. Tie sa dajú priamo z obchodu ešte stále stiahnuť. Očakávame, že budú ale taktiež časom z obchodu Microsoft Store odstránené.

Docs for Google Docs
Docs for Google Docs
Developer: 11K Studio
Price: Free
Sheets for Google Sheets
Sheets for Google Sheets
Developer: 11K Studio
Price: Free

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close