SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Nemecká polícia v Hamburgu miluje Windows Phone, nakúpila 900 lumií

Zdá sa, že v Nemecku sa v súčasnej dobe začína čoraz viac používať Windows Phone vo vymáhaní práva ako súčasť snahy odstrániť papierovú byrokraciu a zvýšiť tak policajný čas na pochôdzkach.

Niekoľko policajných staníc už v Nemecku začalo používať Windows 10 Mobile a UWP platformu aplikácií. Najnovšie sa do zoznamu pridala hamburská polícia, ktorá práve kúpila 900 Lumia Windows telefónov za cenu 100 000 eur.

Digitálne spracovanie správ o nehodách

V interných dokumentoch polícia popisuje ako pomocou platformy UWP bude môcť zvýšiť efektivitu policajtov pri spracovaní správ o nehodách digitálne a priamo do policajnej databázy.

Tiež popisujú, ako môžu pomocou UWP aplikácií používať rovnakú aplikáciu v telefóne, notebooku, tablete, na desktope a dokonca aj backend systéme, s odlišným užívateľským rozhraním a schopnosťami.

Policajti na pochôdzke budú mať prístup k informačným systémom, internej službe správ a rôznym aplikáciám pre oznamovanie nehôd. Na väčšej obrazovke budú môcť samozrejme urobiť oveľa viac.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close