fbpx
SpravodajstvoZariadenia

Nedávno predstavený LG G8 ThinQ podľa DxOMark má horší fotoaparát ako rok starý Xiaomi Mi 8

Spoločnosť LG približne približne 2 mesiace dozadu predstavila tohtoročnú vlajkovú loď LG G8 ThinQ, ktorá prišla s high-end procesorom Qualcomm Snapdragon 855 v kombinácii so 6GB/128GB a grafickým čipom Adreno 640. Spoločnosť LG zároveň lákala aj na fotoaparát v podobe 3 kamier:

  • 12 Mpix s clonou f/1.5, veľkosťou pixelov 1.4μm, s podporou 4K videí pri 30 fps, AF (PDAF).
  • Teleobjektív s rozlíšením 12 Mpix, spolu so 2-násobným priblížením, clonou f/2.4, veľkosťou pixelov 1.0μm.
  • 16 Mpix šošovka s clonou f/1.9 a veľkosťou pixelov 1.0μm.

Výsledky DxOMark prekvapili mnohých

Po prečítaní špecifikácií zadných kamier mnoho fanúšikov očakávalo sľubné výsledky. Nuž, budeme ich musieť sklamať. Portál Gizmochina.com prišiel s reportom, ktorý sa odvoláva na DxOMark hodnotenie kamery.

Výsledky hodnotenia DxOMark určite prekvapia mnohých. Tak ako množstvo používateľov, tak aj my sme očakávali, že telefón bude atakovať prvú päťku TOP fotomobilov. Nestalo sa tak. Smartfón získal 96 bodov (99 bodov za fotografie a 89 bodov za video).

LG G8 ThinQ test kamery
dxomark.com

Znamená to, že tak obsadil v aktuálnom rebríčku 21. priečku. Výrazne tak zaostal za minuloročnými vlajkovými loďami ako sú Xiaomi Mi 8, Samsung Galaxy S9, Apple iPhone X a ďalšie.

Zdroj: Gizmochina.com, DxOMark.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close