Návody

Nechceš aby tvoje správy v G-maile čítali tretie strany alebo aby o tebe zbierali informácie? Takto im to zatrhneš!

Posledné dni sa niesli v duchu správ, že služba Gmail umožňuje vývojárom tretích strán prístup k našim súkromným e-mailom. Nuž, čiastočne je to pravda. Totiž Gmail svojvoľne tieto informácie neposkytuje, ale len na základe povolenia používateľov, a práve preto sme sa rozhodli, že vám prinesieme návod ako možno tento prístup k vašim správam či k iným informáciam zamedziť.

Návod ako zamedziť prístup tretích strán k tvojim súkromným e-mailom

 • Otvor si svoj Google účet.

  Zdroj: vlastný

 • Teraz choď do položky „Prihlásenie a zabezpečenie“.

  Zdroj: vlastný

 • Teraz choďtdo  položky „Aplikácie s prístupom do účtu“.

  Zdroj: vlastný

 •  Keď sa dostaneš do položky Aplikácie s prístupom do účtu tak ako môžeš vidieť nižšie na obrázku tak otvor položku „Spravovať aplikácie“.
  Zdroj: vlastný

   

 • Následne sa ti zobrazí zoznam aplikácií, ktoré majú prístup k tvojmu účtu. Po rozkliknutí konkrétnej aplikácie môžeš vidieť ku akým dátam má konkrétna aplikácia prístup. V prípade ak sa ti povolenia nebudú pozdávať tak ich môžeš následne odstrániť.
  Zdroj: vlastný

   

Zdroj: vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close