SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Nebude to Samsung, Xiaomi a ani Huawei, ale úplne niekto iný. Tento výrobca údajne ponúkne ako prvý kameru pod displejom

Prvenstvo má zostať v Číne

Technológia kamery umiestnenej pod displejom smartfónu je jedným z ďalších krokov v evolúcii mobilného priemyslu, ktorého zavedenie do praxe sa nezastaviteľne blíži.

Nie tak dávno sme mohli čítať  a vidieť rôzne patenty od spoločností ako sú Xiaomi, či Oppo, ktoré ukázali funkčné prototypy tejto technológie v praxi, avšak doteraz žiadna spoločnosť túto technológiu oficiálne nezaviedla v komerčne dostupných produktoch.  Najväčším problémom tejto technológie je totiž dostatočná priepustnosť svetla cez displej, ktorá lámala hlavu mnohým inžinierom.

Začiatkom júna tohto roku spoločnosť Visionox (ide o výrobcu displejov) oznámila, že má pripravenú túto technológiu pre komerčné využitie. Vzhľadom na to, že ide o partnera spoločnosti Xiaomi, ktorá ukázalo viacero patentov tejto technológie, hneď sa objavili správy, že by túto technológiu mohla priniesť ako prvá. V spojitosti s kamerou pod displejom sa spomínal hlavne smartfón Xiaomi Mi Mix 4. Vyzerá to však tak, že prvenstvo získa nakoniec iná spoločnosť. 

„Prvenstvo“ má zostať v Číne u spoločnosti ZTE

Správy, na ktoré poukazuje portál androidheadlines.com hovoria, že prvým výrobcom, ktorý zavedie túto technológiu do praxe, bude ZTE. Ide o čínskeho mobilného giganta, ktorý je vcelku populárnym aj v USA.

Prezident mobilnej divízie spoločnosti, Ni Fei, potvrdil tieto správy prostredníctvom sociálnej siete Weibo. Hoci neprezradil oficiálny názov smartfónu, ktorý príde s touto technológiou, tak aj napriek tomu sa očakáva sa, že by mohlo ísť o model zariadenia ZTE Axon 20 5G.

ZTE-Ni-Fei-prezradil, ze prvy smartfon s kamerou pod displejom bude od ZTE
Zdroj: Weibo (Ni Fei)

Očakáva sa, že zariadenie by mohlo byť predstavená už v blízkej budúcnosti.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close