APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Pozor na nebezpečenstvo malwaru prostredníctvom reklám v aplikácii Skype!

Rad používateľov sa sťažuje, že populárna komunikačná aplikácia Skype hosťuje podvodné reklamy s veľkým rizikom spustenia škodlivého softvéru.

Tento problém sa objavil aj minulú stredu na reddit, kde sa určitý užívateľ sťažoval, že škodlivá reklama sa objavila, keď bol na domovskej obrazovke Skype a predstierala, že je Flash aktualizácia pre prehliadač v počítači.

Pozor na citlivé informácie

Ako poukazuje redditor, reklama užívateľa vyzve na stiahnutie aplikácie HTML s názvom „FlashPlayer.hta,“ navrhnutú tak, aby vyzerala ako legitímny program. Avšak po otvorení okamžite stiahne škodlivý obsah, ktorý by mohol potenciálne v dlhodobom horizonte počítač poškodiť.

Stažovateľ úspešne kód rozobral a zverejnil ho na reddit.

Iní používatelia sa taktiež sťažovali na škodlivé reklamy vnútri Skype s falošnou Flash aktualizáciou ako spoločným menovateľom.

Zdroj: vlastný

V reakcii na tento problém hovorca spoločnosti Microsoft uviedol, že tento problém bol „pokusom sociálneho inžinierstva“ a že by nemali brať zodpovednosť za škodlivý obsah. Spoločnosť ďalej vysvetľuje:

Sme si vedomí techniky v sociálnom inžinierstve, ktorá by mohla byť použitá tak, aby priamo zaviedla niektorých zákazníkov na škodlivý web. Aj naďalej vyzývame zákazníkov k opatrnosti pri otváraní nevyžiadaných príloh a odkazov od známych i neznámych zdrojov a inštalácii a pravidelnej aktualizácii antivírusového softvéru.

Ako už bolo uvedené, oplatí sa dávať si pozor pri otváraní podozrivého obsahu z internetu. Mnoho z toho je tam práve kvôli oklamaniu užívateľa a ukradnutiu citlivých informácií, okrem spúšte, ktorú malware obvykle v našich počítačoch spôsobuje.

Zdroj: Reddit

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close