Spravodajstvo

Návrat smartfónov BlackBerry je predo dvermi. Kedy sa dočkáme pripravovaného smartfónu?

Peter Franklin, riaditeľ OnwardMobility potvrdzuje, že smartfón s logom BlackBerry bude na trh uvedený ešte v tomto roku.

Spoločnosť BlackBerry za uplynulé dva roky viackrát zaplnila plátky mnohých médií. Potom, ako ešte v roku 2016 záštitu nad výrobou nových modelov smartfónov prebrala spoločnosť TCL, tak vo februári minulého roka spoločnosť BlackBerry ohlásila koniec kooperácie s TCL. V oficiálnom vyjadrení spoločnosti, BlackBerry viac menej povedalo, že záruka smartfónov vrátane podpory bude plynúť pre posledné modely ešte do roku 2022. Zároveň sa spoločnosť rozlúčila, ako s zákazníkmi, tak aj so zamestnancami spoločnosti, ktorí roky stáli po jej boku.

Samotné vyjadrenie spoločnosti, ktoré bolo publikované ešte 3. februára minulého roka, si môžete prečítať nižšie.

Veľkolepý návrat?

Vzhľadom na vyjadrenie spoločnosti, z ktorého vyplynulo, že BlackBerry sa vytratí z trhu zo smartfónmi, vyjadrenia z augusta minulého roka, prekvapili nejedného technologického nadšenca.

Spoločnosť totiž prezradila, že pracuje na novom smartfóne s podporou 5G technológie, ktorého uvedenie plánuje v tomto roku.

blackberry novy 5g smartfon
Zdroj: Onwardmobility.com

Ďalej, spoločnosť v januári tohto roka predala niekoľko kľúčových patentov spoločnosti Huawei. Inými slovami, tieto kroky priniesli viacero nových otáznikov do budúcich plánov spoločnosti. Zabalila spoločnosť BlackBerry plány s vývojom nového zariadenia? Zjavne nie. Aspoň to naznačujú najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál ithome.com.

Nové BlackBerry príde na trh už v lete

Portál prichádza s informáciami, ktoré potvrdzujú plány z minulého roka ohľadne uvedenia nového zariadenia. Portál sa konkrétne odvoláva na generálneho riaditeľa spoločnosti OnwardMobility, Petra Franklina (pozn. redakcie: ide o spoločnosť, ktorá bude stáť za fyzickou výrobou smartfónu), ktorý potvrdil, že na ich plánoch sa nič nemení. Ďalej doplnil, že pripravovaného smartfónu, ktorý vyvíjajú spolu so spoločnosťou Foxconn, sa dočkáme už v lete tohto roka.

Zariadenie by malo byť okrem iného uvedené na trh aj v našom regióne.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close