NávodyWindows 10

NÁVOD | Ako zrýchliť pomalý počítač s Windowsom

Reaguje váš počítač s oneskorením alebo zapína sa pomaly? Tak s týmto problémom sa stretáva mnoho používateľov, a pritom riešenie je niekedy oveľa jednoduchšie ako sa na prvý pohľad môže zdať. Poďme si pozrieť na niekoľko  tipov ako zvýšiť výkon vášho počitača.

Nastavte si vyšší výkon na úkor energie

Prvým našim tipom ako zrýchliť váš počítač je zmena výkonu, ktorý natívne je nastavený na Vyvážený, namiesto Vysokého výkonu. Výkon môžete zmeniť cez cestu Control Panel > Hardware and Sound > Power Options.

Zdroj: vlastný

Vypnite si nepotrebný software

Pri spúšťaní počítača sa spúšťajú desiatky aplikácií, ktoré možno ani nevyužívate výsledkom čoho je, že vám zahlcujú samotný systém. Pritom tieto programy je veľmi jednoduché vypnúť, otvorte si „Správcu úloh“ zvoľte možnosť „Startup“ a v treťom kroku kliknite pravým tlačidlom myšky na vybrané aplikácie a vypnite ich.

Zdroj: vlastný

Zakročte proti škodlivému malvéru

Šikovným nástrojom ako skontrolovať svoj počítač v boji proti škodlivému software či malvéru je jeho skenovanie a následne čistenie. Na tento účel slúžia antivírové programy, ktoré však mnohokrát na PC zariadeniach chýbajú a preto vám prinášame tip na online nástroj od Esetu, ktorý nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: vlastný

Vypnite si nepotrebné animácie vo Windows 10

Našim posledným tipom ako urýchliť váš Windows 10 PC je vypnutie animácií. Stlačte klávesovú skratku Windows Key + X, > následne zvoľte možnosť System > potom „Advanced System Settings“ alebo Pokročilé Nastavenia systému >  teraz otvorte nastavenia položky „Performance“, resp. Výkonnosť > následne odfajknite preč animácie Windowsu.

Zdroj: vlastný
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close